158. Kādi ir labie eņģeļi?


Uzsāk ticības aizstāvības kampaņu

Lielbritānijas kristieši uzsākuši kampaņu savas ticības aizstāvībai. Kā norāda kampaņas organizatori, šādi viņi vēlas iestāties pret kristietības “aizslaucīšanu” no Lielbritānijas sabiedrības un mudināt kristiešus nekaunēties no savas ticības.


Turpretī Nacionālā sekulārā biedrība norāda, ka “fanātiķu” apgalvojumi par apzinātiem centieniem izskaust ticību ir aplami.

Ticības aizstāvības kampaņā iesaistījies arī bijušais Kenterberijas arhibīskaps lords Kērijs. Aktīvisti izveidojuši bukletus, kuros izteikts brīdinājums, ka kristīgā kultūra Lielbritānijā “piedzīvo uzbrukumu”. Lords Kērijs uzskata, ka naidīgums pret reliģiju sakņojas “labi domātā” politkorektumā, multikulturālismā un “pārlieku lielā opozīcijā pret kristietību”.

“Esmu lepns par mūsu iecietības tradīciju un mūsu vēsturisko atvērtību pret citādo,” bukletā raksta lords Kērijs. “Taču daudzi cilvēki neapzinās, ka tieši kristīgā ticība ir šo vērtību pamatā un ir bagātinājusi mūsu tautu daudzos citos veidos.”

“Šis bagātīgais mantojums piedzīvo uzbrukumu. Neraugoties uz faktu, ka tā ir devusi tik daudz mūsu civilizācijai un kalpojusi tai par pamatu, kristīgo ticību draud zagšus un bez vardarbības aizslaucīt,” brīdina garīdznieks.

Šie draudi, viņaprāt, kļūst jo jūtamāki līdz ar Ziemassvētku tuvošanos. Tā vietā, lai uzstādītu Ziemassvētku rotājumus, tiek izvietotas “ziemas spuldzītes”, bet uz apsveikuma kartītēm atrodami aizvien vispārīgāki novēlējumi. “Pat no Ziemassvētkiem daži kaunas,” kritizē lords Kērijs.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.