60. Kas rūpējas par mums caur mūsu vecākiem?


Uziets līdz šim vecākais evaņģēlija oriģināls

Zinātnieki atraduši visu laiku senāko evaņģēlija oriģinālu un gatavojas to izrādīt plašākai auditorijai.

vecākais evaņģēlija oriģināls


Saskaņā ar Jaunās Derības pētniecības centra informāciju, pirms vairākiem gadiem viņu rīcībā nonāca uz papirusa lapas uzrakstīts Marka evaņģēlija fragments, kas esot tapis mūsu ēras pirmajā gadsimtā un tiek uzskatīts par vecāko no jebkad atrastajiem evaņģēlija oriģināliem.

Visi mūsdienās zināmie evaņģēliju oriģināli tapuši laikā posmā starp 101. un 200. gadu, bet šis unikālais evaņģēlijs noteikti esot tapis ne vēlāk kā 70 gadus pēc Jēzus nāves pie krusta Golgātā.

Unikāla fragmenta vecums ticis noteikts, apvienojot radioaktīvā oglekļa datēšanas metodi un izpētot pārējos dokumentus, kas atrasti līdz ar evaņģēliju.

Kanādas pilsētā Volfvilas pilsētā esošās Akādijas koledžas profesors Kreigs Evanss norāda, ka neskatoties uz faktu, ka uzietas fragments ir neliela izmēra, tomēr tas ļaus izvērtēt, vai Marka evaņģēlijs laika gaitā mainījies. Patlaban pie šis pirmā gadsimta evaņģēlija strādājot aptuveni trīs duči zinātnieku, kuri mēģina atšifrēt tekstu.

Atrastais teksts tikšot publicēts jau šogad – faktiski to bijis iecerēts izdarīt pērn vai pat aizpērn, taču publicēšana aizkavējusies, jo zinātnieki vēlējušies rūpīgāk pārbaudīt un izpētīt papirusu ar evaņģēlija fragmentu.

Tiek uzskatīts, ka Marka evaņģēlija būtu datējams ar pirmā gadsimta sešdesmitajiem gadiem un adresēts pagānu tautām. Starp citu tas ir īsākais no kanoniskajiem evaņģēlijiem.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.