352. Kādā nolūkā mēs baudām Svēto Vakarēdienu?


Svētais evaņģēlists Marks

Šodien saskaņā baznīcas gada kalendāru ir atceres diena vienam no četru evaņģēliju pierakstītājiem – Markam, kas 68.gada 25.aprīlī mira mocekļa nāvē.


Tiek uzskatīts, ka Marks ar pievārdu Jānis dzimis 1.gadsimtā Kirēnā, kas atrodas Ziemeļāfrikā. Pēcāk viņš gan esot pārcēlies uz Jeruzalēmi, kur dzīvojis kristiešu kopienai cieši piederīgā ģimenē.

Svētie Raksti apliecina, ka Marks ir bijis Barnabas brāļadēls un viņa mātes namā Jeruzalēmē bieži sanākuši kopā kristieši un noturējuši dievkalpojumus un lūgšanas. Viņš ir piedalījies vairākos misijas braucienos pa Mazāziju kopā ar Pāvilu un Barnabu. Marka kalpošana esot biju uzticama un noderīga.

Pēcāk Marks kopā ar apustuli Pēteri esot devies ceļā uz Romu, kur bijis līdzās Evaņģēlija sludināšanā, kļūdams par uzticamu mācekli un palīgu. Tādējādi nav pamata apšaubīt, ka Marka evaņģēlijs izveidojies galvenokārt izmatojot Pētera sprediķu atstāstus par Jēzus Kristus dzīvi un darbiem, kā arī pierakstot sevis pieredzēto.

Marka evaņģēlijs tapis pirmā gadsimta 60-tajos gados, tas sarakstīts sengrieķu valodā. Tas ir īsākais no Evaņģēlijiem un tā galvenā vēsts — Jēzus Kristus ir Dieva Dēls, un Viņa varai ir pakļauts viss.

Tiek uzskatīts, ka pēc Pētera nāves Marks no Romas devās uz Ēģipti, kur kļuva par Aleksandrijas draudzes bīskapu. Līdz 68.gadā kristiešu vajāšanu laika tika nogalināts, ka Kristus asinsliecinieks.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.