33. Kad nedrīkstam zvērēt?


Rīgas arhibīskapa Jāņa Vanaga iela

Jau labu laiku Rīgā, Annas Sakses ielas posmu no Ezermalas ielas līdz Ķīšezeram sauc par Roberta Feldmaņa ielu.

Rīgas arhibīskapa Jāņa Vanaga iela - tas ir 1. aprīļa joks

Lai arī šis ievērojamais cilvēks būtu pelnījis pats savu ielu, nevis citas ievērojamas personas vārdā nosauktas ielas posmu, tomēr šis posms ir īpašs ar to, ka atrodas tieši pie baznīcas. Tā nu kopš pagājušā gada oktobra Rīgā ir nedaudz īsāka Annes Sakses iela, bet Gustava Ādolfa Mežaparka baznīca atrodas Roberta Feldmaņa ielā 1.

Šis precedents ir rosinājis arī citus Latvijas ievērojamos cilvēkus un viņu fanus arvien biežāk klauvēt pie Rīgas Domes durvīm ar lūgumu pārdēvēt ielas un to posmus, kā arī palīdzēt domniekiem grūtajā jaunradīto ielu nosaukumu perēšanā.

Piemēram, Ģertrūdes iela posmu no Skolas ielas līdz Krišjāņa Valdemāra ielai piedāvāts nosaukt 80 dažādu personu vārdā!

Īpašu uzmanību ir izpelnījies Rīgas un visas Latvijas evaņģēlisko luterānu arhibīskapa Jāņa Vanaga lūgums konkretizēt pārdaugavas pārprotamo Vanaga ielas nosaukumu, pārdēvējot to par arhibīskapa Jāņa Vanaga ielu.

Tā kā LELB arhibīskaps ir ļoti ievērojama un sabiedrībā un Rīgas Domē cienīta persona, tad neviens nav spējis iebilst šim pazemīgajam lūgumam.

Tas tikšos izskatīts tuvākā mēneša laikā. Domes sēdes karsto debašu stenogramma šajā jautājumā būs publiski pieejama, ko arī ar nepacietību gaidām.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.