275. Kas ir Dieva labais un žēlīgais prāts?


Reliģiozie nenāk pie ticības

Tad nesiet pienācīgus atgriešanās augļus. Un neiedomājieties sacīt: mums ir Ābrahāms par tēvu. Jo es jums saku: Dievs no šiem akmeņiem var radīt Ābrahāmam bērnus. (Mt.3:8-9)


Laiku pa laikam sabiedrībā kļūst aktuāli interesēties par garīgiem jautājumiem, jo arī pasaulīgi cilvēki savā būtībā ir reliģiozi, lai gan dzīvo atrauti un tālu no Dieva. Reizēm reliģiozā pasaule tiek sakustināta un aizraujas ar dažādām intriģējošām lietām.

Tā bija arī tad, kad Jānis Kristītājs Jūdejas tuksnesī sludināja atgriešanos no grēkiem. Pie viņa ieradās cilvēku pūļi, izsūdzēja grēkus un saņēma Jāņa kristību.

Farizeji un Rakstu mācītāji to redzēja un saprata, ka tautā norisinās būtiskas lietas, bet viņi palikuši nomaļus. – Tā nedrīkstēja būt! Kā tautas reliģiskai vadībai un autoritātēm viņiem visur bija jābūt klāt!

Bet tad viņi dzirdēja Jāņa Kristītāja skarbo sprediķi, kas sludināja, ka ar kristīšanos vien nepietiek. – Kāds labums no kristībām, ja jūs to uztverat tikai kā ārēju rituālu?

Jānis teica: jūs lepojaties, ka esat Ābrahāma bērni, taču jums jāzina, ka Dievs, ja vien vēlas, no akmeņiem var radīt Ābrahāmam bērnus. Atgriešanās augļiem jābūt redzamiem jūsu dzīvē!

Labs kristīgas ģimenes un audzināšanas mantojums patiesi ir brīnišķīga lieta. Mūsdienās tas sastopams arvien retāk, tāpēc ir jo vērtīgāks. Taču nedomāsim, ka šāds mantojums cilvēkam var kalpot par pestīšanas pamatu, jo ikvienam pašam ir jānožēlo savi grēki un jānes patiesi atgriešanās augļi.

Tāda bija Jāņa Kristītāja sludināšana, kas jāuzklausa arī šodien. Lūgsim Dievu, lai Viņš sūta daudz patiesu liecinieku, kas sludina atgriešanos gan augstiem, gan zemiem. Ikvienam ir nopietni jāizmeklē sava sirds un jājautā: vai es uztveru nopietni Bībeles vēsti par atgriešanos un jauno dzīvi?

Birkas: , , , , , , , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.