357. Kādā veidā tev sevi ir jāpārbauda pirms Vakarēdiena?


Priekšniecības prasības pret baznīcu

Priekšniecības pretenzijas uz paklausību un godāšanu izplešas arī līdz baznīcai. Attiecībā uz garīgo amatu priekšniecība gan var pacelt vienīgi prasību, lai šis amats neietiecas pasaulīgajā amatā, bet piepilda pats savu uzdevumu, kurā ir ietverta arī pamācība par paklausību priekšniecībai.


Bet priekšniecībai pašai nav varas par šo uzdevumu, kas tiek pildīts baznīcas vadībā un mācītāja amatā. Bet tā kā garīgais amats tiek pildīts sabiedriski, priekšniecībai ir pretenzijas uz kontroli, lai viss notiktu kārtīgi, tas ir atbilstoši ārējai taisnībai. Tikai šādā aspektā tai ir prasības, kas attiecas uz personisko amata veidošanu un kas šo amatu ieņems. Pats garīgais amats nav pakļauts valdībai.

Kristietis kā pilsonis nebeidz būt pilsonis, bet viņš kalpo Kristum citādā veidā. Līdz ar to patiesais priekšniecības pretenzijas ir arī saturiski pietiekoši nosacītas. Tas nevar kristiešus vest pret Kristu, bet drīzāk tas kristietim palīdz kalpot pasaulei. Tā priekšniecība kristietim kļūst par Dieva kalponi.

Birkas: ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.