9. Ko nozīmē desmit Dieva baušļi?


Pie kuras baznīcas piederēt?

Pirms deviņiem gadiem toreizējā luteranis.lv forumā iesākās diskusija par baznīcas piederību. Minēto diskusiju Viņa e-xelence nejauši atrada KLB arhīvos, un ar Viņa e-minences svētību nodeva publicēšanai e-BANZICĀ.

Diskusija iesākās 2003.gada 13.novembrī un pamatā ilga līdz 2003.gada Ziemassvētkiem. Nezināmu iemeslu dēļ tā tika cenzēta, un drīz vien izdzēsta pavisam.

Šobrīd ir izdevies atjaunot 158 atsauces.

e-ntuziasti diskusiju atceras kā ļoti interesantu un pārdomu vērtu materiālu, kas vēl joprojām ir aktuāls. Lai arī diskusijas galvenais jautājums pēc būtības ir vienkāršs, tomēr arvien katrs vēlas pierādīt, ka tieši viņa baznīca ir pareizāka vai vienkārši ne sliktāka. Latvijas baznīcās kopš tā laika ir norisinājušies patiešām ļoti daudz notikumu, un iespējas pat krasi mainījušās toreizējo diskusijas dalībnieku domas.

Diskusijā piedalījās garīdznieki un teologi, vairums no kuriem centās palikt anonīmi. Jāatzīst, ka daži neuzmanības dēļ sevi atmaskoja, savukārt dažus mēģināja atpazīt centīgi lasītāji. Tādēļ atjaunotajā diskusijas versijā diskusijas dalībniekiem ir pievienots iespējamā autora attēls. Vai tas ir izdevies, par to varēsiet paši spriest, iebilst un diskutēt.

Lai nenogurdinātu e-lastītājus, diskusija tiks publicēta vairākos turpinājumos ar ievada vārdiem.

Svētīgu lasīšanu un pārdomāšanu.

Diskusija:Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.