235. Kāds ceļš jāstaigā Kristus Baznīcai šajā laicīgās zemes dzīves posmā?


Kopimisma baznīca

Zviedru failu koplietošanas entuziasti tagad var apliecināt savu vērtību sistēmu, iestājoties kopimisma baznīcā, kas beidzot apstiprināta kā oficiāla reliģija Zviedrijā.


Zviedrijas kopimisti centās reģistrēt savu ticību aptuveni četrus gadus, vienu pēc otra saņemot atteikumu.

Pagājušā gada jūlijā viņi saņēma pēdējo atteikumu, un toreiz baznīcas vadītājs Īsaks Gerson atzina, ka ir dziļi vīlies Zviedrijas Juridisko, finanšu un administratīvo pakalpojumu aģentūrā, kas noraidījusi viņu pieteikumu, lai gan viņš darīja visu, kas viņa spēkos, lai ievērotu aģentūras noteikumus.

Kopimistiem par lielu atvieglojumu, trešais ticības reģistrācijas mēģinājums bija veiksmīgs. Gersons atklāja, ka tagad viņi koncentrēsies uz reliģiskajām praksēm un laba kontakta uzturēšanu ar baznīcas biedriem.

Šobrīd kopimisma baznīcā ir aptuveni 3000 biedru, un, pēc Gersona vārdiem, kopš reģistrācijas cilvēku interese par to ievērojami pieaugusi.

Baznīcas nosaukums ir atvasināts no interneta kustības “kopimi” (angļu “copy me”, nokopē mani, transkribējums), kura locekļi savās mājaslapās ievieto “kopimi” logo, šādā veidā piedāvājot citiem interneta lietotājiem kopēt viņu informāciju.

Zviedrijā ir iespējams reģistrēt reliģisku ticību kopš 2000.gada, kad Zviedrijas baznīca atdalījās no valsts. Kādas reliģiskas ticības oficiāla reģistrācija daudz neatšķiras no uzņēmuma nosaukuma reģistrācijas.

Tomēr, neraugoties uz kopimisma baznīcas reģistrāciju, ar autortiesībām aizsargātu failu koplietošana Zviedrijā joprojām ir aizliegta.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.