169. Kāds ir tavs pienākums pret Dievu?


Romas pāvests esot bijis laulības pārkapējs

Pasauli pāršalkusi Romas baznīcas galvu neglaimojoša vēsts. Nesen atrastas un publiskotas vēstules un fotogrāfijas liecina, ka viņš iespējams aplidojis vairākas sievietes.

Romas pāvests esot bijis laulības pārkapējs

Zināms, ka Karola Juzefa Vojtila jeb pāvests Jānis Pāvils II savas dzīves laikā uzturējis draudzību ar vairākām daiļā dzimuma pārtāvēm, tostarp Vandu Poltavsku, ar kuru sarakstījās vairākas desmitgades.

Tagad mediju rīcībā nonākuši Polijas Nacionālajā bibliotēka, gadiem ilgi no sabiedrības slēpti un glabāti materiāli, kas atklāj Romas pāvesta ciešu draudzību ar precētu sievieti, kas ilgusi vairāk nekā 30 gadu. Proti, Viņš rakstījis dučiem vēstuļu Polijā dzimušai amerikāņu filozofei Annai Terēzei Timeņeckai.

Pastāv uzskats, ka Timeņecka 2008.gadā, sešus gadus pirms savas nāves, pārdeva Polijas Nacionālajai bibliotēkai. Tomēr bibliotēka nav apstiprinājusi, ka tās rīcībā būtu šādas vēstules.

Korespondences un fotoattēlu saturs liecina, ka gadu gaitā Romas pāvests un Anna ne tikai sarakstījušies, bet arī vairākkārt tikušies gan svītas klātbūtnē, gan divvientulībā.

Līdz šim nepubliskotos fotoattēlos Romas pāvests redzams cierājam un atpūšamies kempingā kopā ar Annu, kā arī fiksēta viņas ciemošanās Vatikānā.

Materiālos nav informācija, ka Jānis Pāvils II kaut reiz būtu pārkāpis celibāta zvērestu. Tomēr vēstules lasījušie ziņkāri apgalvo, ka tās ir neformālas un intīmas, tādēļ šis gadījums sējis šaubas ļaužu prātos. Vai tiešām, steigā svēto kārtā ieceltais, Romas pāvests nav bijis laulības pārkāpējs?

Jānis Pāvils II mira 2005.gadā, pabijis Romas pāvesta amatā 27 gadus. 2014.gadā viņš steigā tika iecelts svēto kārtā.

Birkas: , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

2 atsauces par “Romas pāvests esot bijis laulības pārkapējs”

 1. Roberto:


  Ikviens, kas uzlūko sievieti ar iekāri, jau ir pārkāpis laulību ar viņu savā sirdī.(Mt.5:28)

 2. talyc:


  Bet darbu svētajiem ir citi kritēriji.
  Šie par spīti Dieva pavēlei (1. Moz. 1:28 Augļojieties un vairojieties! Piepildiet zemi un …)dara visu pilnīgi pretēji – …aizliedz doties laulībā, pavēl atturēties no… (1. Tim. 4:3)

  Tā Romas pāvests parāda sevi kā Dieva pretinieku (antikristu). Pašizdomātā cīņa ko viņam un viņa sekotājiem jāizcīna ir dubult-grūta. Jo garīgā pretošanās Rakstiem (Dieva vārdam) laicīgajā sfērā tiek papildināta ar miesas cīņu pret spermotoksikozi.

  Neapskaužamā situācijā ir tādi cīnītāji. Ja izrādās vājāks par māti dabu, tad zaudē savu nevainojamības statusu pēc velna pakalpiņu kritērijiem… Bet ja uzvar, tad ir pierādījis sevi kā nepaklausības bērnu Dieva vaiga priekšā.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.