78. Ko Dievs pieprasa no mums ar piekto bausli?


Atvērta Vatikāna bibliotēka

Pagājušonedēļ zinātniekiem atkal tika atvērta Vatikāna bibliotēka, jo ir beigušies plašie restaurācijas darbi, kuru dēļ tā bija slēgta trīs gadus.


16.gadsimta ēkā tika veikti renovācijas darbi 25 miljonu eiro (17,5 miljonu latu) vērtībā, un tā vērs durvis aptuveni 4000 sankcionētu pētnieku, paziņoja Vatikāna bibliotēkas pārzinis Rafaele Farina.

“Saistībā ar projekta vērienīgumu un apmēriem, kā arī ar troksni, ko rada remontdarbi, mēs uzskatījām par nepieciešamu un nenovēršamu slēgt bibliotēku,” sacīja Farina.

Vatikāns organizēja ekskursiju pa ēku, lai parādītu žurnālistiem atjaunošanas darbu rezultātus, nedēļu pirms oficiāli tiks atvērta bibliotēka, kurā glabājas 1,5 miljoni grāmatu.

Jauns lifts savieno atjaunotās, freskām rotātās trešā stāva lasītavas ar 800 kvadrātmetru pazemes betona bunkuru, kur glabājas manuskripti.

“Tas ir drošs pret atomtriecienu,” jokoja bibliotēkas grieķu manuskriptu kurators Severs Voiku.

Lēmums par ēkas renovāciju tika pieņemts 2007.gadā, un tajā tika paredzēts ierīkot modernu gaisa kondicionēšanas sistēmu, lai saglabātu senākos sējumus, nostiprināt nesošās sienas un uzstādīt modernu drošības signalizācijas sistēmu.

Strādnieki ierīkoja arī elektronisku sistēmu, kas dod iespēju jebkurā brīdī noteikt visu grāmatu atrašanās vietu bibliotēkā. Pētnieki, kuri saņems elektronisku žetonu piekļūšanai bibliotēkas fondiem, varēs ieiet bibliotēkas tīklā no saviem klēpjdatoriem ar bezvadu interneta starpniecību.

Aptuveni 150 000 bibliotēkas vienību ir manuskripti, kuru vidū ir arī pasaulē visgreznākā Bībele, kas rotāta ar 1,5 kilogramiem zelta.

Taču restaurācijas darbi bibliotēkā turpināsies: 2012.gadā paredzēts atvērt jaunu lasītavu ceturtā stāva galerijā, kas rotāta ar lasīšanas tematikai veltītām freskām.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.