228. Kā Draudzes pazīmes ietekmē tās pastāvēšanu un dzīvi?


Noraida baumas

Kā ziņo Dagen sadarbībā ar Latvijas Kristīgo Radio, bijušais PSRS prezidents Mihails Gorbačovs noraida presē izplatīto informāciju, ka viņš būtu ticīgs.

“Es esmu bijis un palikšu ateists,” Gorbačovs teicis Krievijas ziņu aģentūrai Interfax.

Viņš presē izplatīto informāciju nosaucis par fantāzijām. Tomēr interese par ar kristietības vēsturi saistītām vietām Gorbačovam ir liela.

Tas bija patiešām ievērojams notikums, kad Mihails Gorbačovs 1989. gadā tikās ar Romas pāvestu Voitilu. Tad arī sākās spriešana par to, kāda ir Gorbačova attieksme pret kristietību.

Nesen 77 gadus vecais Gorbačovs apmeklēja Asīzi un ar Sv. Francisku saistītās vietas . Šajā sakarā Gorbačovs atzina, ka Asīzes Franciska garīgais mantojums ir bijis nozīmīgs viņa dzīvē, tomēr Asīzi viņš apmeklējis kā tūrists. Tomēr reliģijas lielo pozitīvo nozīmi sabiedrības dzīvē Mihails Gorbačovs vērtē pozitīvi.

Tāpat Gorbačovs apstiprina, ka viņš gatavojas apmeklēt pareizticīgās baznīcas Krievijā (Gorbačovs pat skaitoties pareizticīgais kopš bērnības, arī viņa sieva Raisa bija cēlusies no kristīgas ģimenes), Romas katoļu un protestantu baznīcas ASV un Eiropā, kā arī sinagogas Izraēlā un mošejas arābu pasaulē.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.