Ieskaties

7 komentāri par “Kunga žēlastības svētdienā

 1. Tiešām vienkāršs un skaidrs sprediķis par Kristus dāvāto mieru, grēku piedošanu un to, ka cilvēks Jēzus ir vienībā ar Dievu Tēvu:
  1. rindkopa aicina mūs turēties pie Kristus,
  2. mūs aicina saņemt Absolūcijas sakramentu,
  3. runā par Kristu kā vienīgo ceļu pie Dieva,
  4. aicin mūs sekot Viņa norādījumiem, bet noslēgumā autors īpaši uzsver vienkāršības nozīmi mācībā un ticībā.
  Bet tad mans atsaldētais prāts atcerējās kur lāsījis par to, ka luteriskā mācība aicina sprediķotājus stingri pieturēties pie konkrētās Rakstu vietas vēsts, nevis, līdzīgi jusmotājiem, slīgt 4kārtīgajā Rakstu skaidrošanas praxē. Savā laikā e-pāvests man veiksmīgi palīdzēja no tās atbrīvoties, tā ka uz priekšu DM, ceru, ka viņš neattieksies palīdzēt arī Tev!

 2. Un vēl draugs DM, tomēr gribētos zināt tavu vienkāršo, Rakstos balstīto viedokli par derētiem ganiem, kas glābj savu ādu (sirdsapziņu)pametot vilku varā sev izticētās Kristus avis un mūk, raujot līdz sev līdzīgos zeķpastalas?
  Par to, liekas, runā šodienas Rakstu vieta, ko.

 3. Dieva vārds ir dzīvs un spēcīgs un asāks par katru abās pusēs griezīgu zobenu un spiežas dziļi iekšā, līdz kamēr pāršķir dvēseli un garu, locekļus un smadzenes, un ir domu un sirds prāta tiesnesis. Un nav radījuma, kas Viņa priekšā apslēpts, bet viss ir atsegts un atklāts Viņa acīm.

  Uz to man atliek piebilst: αμήν αμήν!

 4. Tas ir labi, dd, ka Tu to uztver personiski. Tā tas arī ir domāts.

 5. Vai luteriskās mācības skaidrības un tīrās sludināšanas sargātājiem e-minencēm šajā gādījumā nebūtu ko pacitēt pļāpīgajam DM, ko?!

 6. Kur gan Tu, dd, šai A4 formāta homīlijā redzi pļāpīgumu vai novirzīšanos no teksta? Tiesa, tā nav tikai un vienīgi ekseģēze, tomēr šis sprediķis ir arī gana ekseģētisks.
  Tu gan nepiederies pie manis amatā aicinātājiem, tālab daudz koļīties netaisos. Ja spēj – mācies, ja ne – pats vainīgs.

 7. Tur jau ir tā bēda, ka Tu, draugs DM, šajā Rakstu vietā nu nekādi nesaredzi Dieva vārdu par labo un derētiem ganiem. Tāpēc Tev arī nekas cits neatlika kā malt šo, tjipa – Ziemassvētki, Lieldienas, būs Vasarsvētki un skaidrība.
  Tava laime, ka es pie tiem taviem aicinātājiem nepiederos un mana arī. Viņiem gan jūtu līdz un Tevis ganītām avīm arī…

Atbildēt