238. Ko nozīmē taisnošana?


Kristīgais baikeris Zigmārs Atvars

Zigmārs Atvars visvairāk ir atpazīstams kā kristīgais burvju mākslinieks, taču cita no viņa dzīves šķautnēm esot aizrautīga braukāšana ar motociklu. Sameklējis kristiešus, kuriem arī patīk pārvietoties ar divriteņu motorizētiem transportlīdzekļiem, viņš ir izveidojis un tagad vada kristīgo motobraucēju apvienību.

kristīgais baikers

Kristietis un baikers kā tas iespējams?

Liekas, ka runa ir tomēr par divām lietām. Kristietis – tātad pārliecība, ka ir Dievs Bībeles izpratnē. Baikers – motocikla braucējs. Kristiešiem un baikeriem ir ļoti dažādi veidi, proti, ir ļoti daudz dažādas Dievticīgo grupas un ļoti dažādi motobraucēji (veco motocikli entuziasti, moto sportisti, “ātruma mīlētāji”, ceļotāji, triku meistari, bezceļu braucēji u.c.).

Šajā gadījumā runa būtu par cilvēku, kas brauc ar moci un tic Dievam. Tik pat labi ir cilvēki, kas brauc ar citiem transporta veidiem un tic Dievam. Vienlaicīgi apzinos, ka moto braukšanai tomēr piemīt ne tikai “galvas izvēdināšanas” vai “ātrāk nokļūt galamērķī” funkcijas, bet īpašāka interese ar citiem. Šī iemesla dēļ ir daudzas moto grupas ar kopīgiem mērķiem, bet liekas, ka nav tik daudz auto, riteņu utt. kopbraucēju vienības.

Cik sen esi Dievticīgs (Bībeles Dievam)? Un cik sen – baikers jeb apzināti brauc ar motociklu?

Pašreiz man ir 36 gadi. Uz baznīcu eju no 11 gadiem. Motobraucējs no 2008.gada.

Kas pamudināja kristieti ar stāžu sēsties uz šperiņa?

Pašā moto braukšanā neredzu nekā slikta. Viss ir atkarīgs no cilvēka rakstura (vai viņš pārāk ātri “neiekarst”, nejūt ātrumu) un vai ir pareizā attieksme. Man bija sapnis braukt ar moci. Viens draugs nesen bija nopircis arī savu pirmo moci. Izdevās iekrāt naudu un nopirkt pirmo “aparātu”. Citi pārdod močus, jo nav kompānija ar ko kopā braukt. Skatoties atpakaļ uz savu braukšanas sākumu un šodienu varu teikt, ka tā ir bijusi pareiza rīcība. Ir izdevies iepazīties ar daudziem interesantiem cilvēkiem, ko savādāk nekad neiepazītu. Ir izdevies daudz ceļot – tas ir super.

Kāda ir draudzes (kuru apmeklē) locekļu attieksme pret Tavu vaļasprieku?

Manuprāt pieņemoša. Tā kā man ir mazi bērnu, tad svētdienas uz baznīcu braucam ar mašīnu. Moto braucieni mums notiek katru ceturtdienu + kādas brīvdienas + ārvalstu ceļojumi. Šogad plānojam braukt uz Eiropas kristīgo motobraucēju tikšanos Somijā.

e-pāvests un kristīgais baikeris

Cik daudz kristīgo motobraucēju ir Latvijā? Cik pasaulē?

Precīzi neviens šādu skaitli nevar iedot.

Par Latviju teiktu, ka būtu jādala visi braucēji šādās grupās:

  • Kristietis, kas brauc ar moci, bet nepievienojas nevienai grupai;
  • Kristieši, kas ir citu klubu biedri;
  • CMA Latvia aktīvie un pasīvie biedri.

ASV šai organizācijai (CMA) pieder 160,000 biedri. Eiropā ir dažādas kristīgās motobraucēju grupas – citas rodas, tad mainās, beidz pastāvēt – dažādi – tā kā Baznīcā mai.

Pie kuriem pieskaiti sevi?

Aktīvs CMA biedrs

Kas ir CMA?

Christian Motorcyclists Association

Kāpēc nosaukums svešās mēlēs?

Tā kā organizācija darbojās ~ 30 valstīs, tad labāk ir lietot vienas valodas terminoloģiju – savādāk katrā valstī tā rakstīsies un skanēs savādāk, kas nav labi.

Kā Tu iedrošinātu baptistu brāli, kurš uzskata ka īstens kristietis nedejo, nesmaida, nebrauc ar moci utt iesaistīties baikeru pulciņā?

Domāju, ka īstens kristietis analizē lietas, ko dara un kādas lietas nedara noformulējot pamatojumu un saprotot vai aktivitātēm nav kāds zemteksts – piemēram, dejojot ciešo-lēno deju ne ar sievu vai tiešām visas domas ir “tīras”? Tāpēc izvēlas dejot tikai ar sievu. Negribu nevienu pārliecināt moču braukšanas kopībā – cilvēku jāinformē par iespēju, bet vai persona izvēlas braukt kopā – tā ir katra izvēle. Lai Latvijā kļūtu par CMA biedru ir vismaz 1 gads jābrauc kopā, lai persona saprastu vai moči + grupas “gars” ir priekš viņa + mēs vērojam viņa attieksmi. Šajā grupā nevar pārskaitīt naudu uz bankas kontu, saņemt uzšuvu pa pastu un braukt kā un kur grib. Mēs mācamies atbildību citu priekšā.

Kādā veidā izpaužas CMA kristīgums?

Mēs nekautrējamies, bet lepojamies teikt, ka esam kristieši – tas rakstīts uz uzšuvēm jaku/vestu priekšpusē un aizmugurē. Tas nav “brīnums”, ka mēs runājam par kristīgām tēmām.

CMA Latvia logo

Kas tieši rakstīts uz uzšuvēm?

Kristīgā motociklistu asociācija – braucot priekš Dēla.
Vairāk par logo:
Trijstūris simbolizē Trīsvienību – Tēvu, Dēlu un Svēto Garu;
Lūgšanā saliktas rokas norādu uz veidu, kādā Dievs CMA pievieno jaunus biedrus;
Krusts – vēsts un ticības apliecība (1.Korintiešiem 2:2);
Bībele – Dieva norādījumi CMA;
Zilā krāsa simbolizē Debesu Valstību, kurā cilvēks var nokļūt, pateicoties Kristus nāvei pie Krusta;
Dzeltenā krāsa apzīmē apbalvojumus, kurus saņems uzticīgie kristieši;
Sarkanā apmale – Kristus asinis, kas visu ietverto padara efektīvu.

Kā gan latvieti vienkāršo bez mēļu tulkošanas dāvanas spēj uzrunāt svešvalodā?

Domāju, ka ja ir kristietis-motobraucējs, kurš grib braukt kopā – viņš mūs atradīs neskatoties uz citas valodas lietošanu. Var jau visu lietot latviski, bet pāri valsts robežas neviens tevi nesaprot – tāpēc labāk ir lietot valodu, kas ir starptautiska

Cik bieži ir izbraukumi ārpus valsts robežām?

Katrs biedrs brauc individuāli atkarībā no vēlmēm un iespējām. Kopīgi – vairākas reizes moto sezonā (aprīlis-septembris)

Cik no Latvijas kristīgajiem baikeriem nēsā CMALatvia simbolus?

CMA simboliku var nēsāt tikai kluba biedri. Latvijā esam 9.

Kristīgais baikeris Zigmārs Atvars

Kā kristīgos baikerus var atrast?

Vislabak ir sekot CMALatvia lapai var zvanīt, rakstīt, katru otro ceturtdienu taisām pasākumus, kur var jebkurš iesaistīties

Pastāsti kādu kuriozu atgadījumu, ko kristīgajiem baikeriem nācies piedzīvot.

Nu parasti aizspriedumi, ka kristīgi mocisti tikai lūdzas ir līdz brīdim, kad kāds izbrauc kopā vienu vakaru un redz, ka arī esam normāli. Vācijas lidosta satiku vienu mocistu no Dienvidāfrikas Republikas. Viņš domaja, ka ari esmu no šīs valsts, jo bija CMA sastapis. Teicu, ka esam 30 valstis. 2 reizes esmu bijis Dienvidāfrikas Republikā – viesu mājas īpašnieces opis 1905 gadā bija uz turieni aizbraucis no Latvijas.

Kāpēc kristieši izvēlas kļūt par baikeriem?

Ir 2 varianti – sākumā kristietis, interesē vai iepatīkas braukšana un meklē braukšanas veidus, kompāniju vai jau brauc ar moci un kļūst par kristieti. Hobijs parādās/mainās un tikai laiks parāda cik “dziļa” ir interese. Vīriem (pārsvarā brauc veči) vajag izaicinājumus, azartus un tikai “atsēžot” baznīcas solā to neiegūt tāpēc tiek meklētas citas lietas un ja tur arī ir kristieši – super.

Ar kādiem motocikliem brauc kristīgie baikeri?

Firma vai veids? Honda, Suzuki, BMW… Mūsu pamatgrupai ir vairāk pa asfaltētu ceļu braucami aparāti.

Kāds ir kristīgo baikeru konfesionālais sastāvs?

Latvijas aktīvisti esam no luterāņu, baptistu, “Pestīšanas Armijas” un “Prieka Vēsts”.

Ar kādām kristīgām aktivitātēm nodarbojas ticīgie baikeri kad sanākuši ir kopā?

Brauc, staigā, ēd, atpūšas, runā.

Kur tad paliek ar Dievu un ticību saistītās lietas?

Pašreizējā Latvijas situācijā garīgā izaugsme notiek katra draudzē.

Zigmārs Atvars kristīgais baikeris

Nobeigumā ko tu novēlētu tiem, kas lasa šo e-interviju?

Katram no mums ir kāda lieta, ko patīk darīt. Mūsu gadījumā – braukt ar močiem. Visiem nav jābrauc. Tikai tiem, kam patiešām gribas. Ja ir interese atrast domubiedrus – meklējiet un Jūs atradīsiet.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.