95. Vai var gūt piedošanu par sestā baušļa pārkāpšanu?


Neliela instrukcija

Ja ir gadījies sabūt Briselē otrajā vai ceturtajā mēneša svētdienā, un ir vēlme apmeklēt ar Misūri sinodes luterāņu baznīcu saistītu draudzi, kurā dievkalpojumi notiek angļu mēlē, tad kāda e-briselējieša laipni iesūtītā informācija būs ļoti noderīga.

Instrukcija kā Briselē nokļūt uz angļu valodā notiekošu luterāņu dievkalpojumu

Dievkalpojumi sākas plkst. 16.30, tātad aizgulēties nav viegli. Tie notiek Salomes ielā 7, Sv.Pētera-Voluves rajonā [Av.Salome 7 – 1150 St.Pieters-Woluwe], nelielā informācija tīmeklī – http://users.skynet.be/lutherse.kerk.

Ar nokļūšanu ir tā.Voluve ir pilsētas austrumu rajons, tādēļ no citām debespusēm ir jābrauc vai nu ar metro līdz Šūmanim [Schuman], no kura iet 36.autobuss, un tad jābrauc apmēram 20-25 minūtes līdz Rue au bois/Bosstraat, vai arī līdz šai pašai ielai ar 39.tramvaju, kas iet no Montgomerija [Montgomery] metro stacijas.


Pilsētas satiksmes kartē jāmeklē ir šī vieta


Tātad, tā norāda, kurp jānokļūst, bet nedaudz detalizētākā karte, norāda kurp jādodas pēc tam, kad sasniegts Rue au bois/Bosstraat.


No pieturas jāpaiet kājām kādas 7-10 min. Protams, viss ir atkarīgs no gājēja. Salomes ielas kreisajā pusē [ja iet no Rue au bois/Bosstraat] ir jāmeklē, lūk, šāda ēka.


Pēdējā reizē man palīdzošs šķita karogs, kas bija izkārts mastā pie ielas.


Tā ir vācu evaņģēliskās draudzes baznīca.


Ieeja nekur īpaši nav jāmeklē, tā ir turpat priekšā.


Te uz dievkalpojumu pulcējas neliela draudze [15–30 baznīcēnu].


Viņi veido vienu no divām evaņģēliski luteriskajām Beļģijas draudzēm. Draudzi sauc – All Lutherans Church in Brussels.


Draudzes mācītājs, viņš arī vienīgais šīs nelielās baznīcas mācītājs, pats sev arī bīskaps, kā viņš pasmejas, ir Gijsbertus van Hattem.

Latviskot viņa vārdu neņemos, bet uzvārds ir diezgan skaidrs arī tāpat.

Dievkalpojums vienmēr ar Sv.Vakarēdienu, tā ka luterānis var saņemt Kristus miesu un asinis. Sprediķis par Kristu un Evaņģēliju, kas nevar nepriecēt.


Pēc dievkalpojuma, kā tas parasts arī citviet, neliela pakafijošana un pacepumošana, viss tik dāsni vai pieticīgi, cik nu draudze ir sanesusi. Notikuma vieta ir halle.

Lai atgrieztos mājās, viesnīcā, vai citā vietā, no kurienes uzsākts ceļš, jāizmanto stāstījuma sākumā sniegtās indikācijas, tikai apgrieztā secībā.

Tik daudz par angļu valodā notiekošajiem luterāņu dievkalpojumiem Briselē.

Paldies par uzmanību!Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.