143. Kāda ir bauslības un evaņģēlija atšķirība?


Tapis cilvēks

Kas ir šis Dievs? Viņš ir cilvēktapušais, tāpat kā mēs esam kļuvuši cilvēki. Tāpēc viņam nav bijis svešs nekas cilvēciskais. Cilvēks, kāds es esmu, ir bijis arī Jēzus Kristus.


Mēs sakām par šo cilvēku Jēzu Kristu, ka Viņš ir Dievs. Ar to nav sacīts, ka mēs jau agrāk zinājām, kas ir Dievs. Ar to arī nav domāts, ka šis izteiciens – šis cilvēks ir Dievs, kaut ko pieliktu klāt viņa esamībai kā cilvēkam. Dievs un cilvēks nav savienoti vienā jēdzienā “daba”. Izteiciens, ka šis cilvēks ir Dievs, ir domāts pilnīgi citādi.

Šī cilvēka Dievesamība nav nekas, kas būtu pievienojies Jēzus Kristus cilvēkesamībai. Šis izteiciens , – “šis cilvēks ir Dievs” ir vertikāle no augšas, izteiciens, ko cilvēki piemērojuši Jēzum Kristum, un šis apgalvojums Jēzum Kristum neko neatņem un neko nepievieno, bet visu cilvēku kvalificē kā Dievu.

Ticība aizdegas pie Jēzus Kristus, cilvēka… Ja Jēzu Kristu jāraksturo kā Dievu, tad nedrīkst runāt par viņa visspēcību un to, ka Viņš visu zina, bet gan jārunā par viņa silīti un Viņa krustu. Nepastāv „dievišķa būtne” kā visspēcība un visuresamība.

Birkas: ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.