77. Kad mums ir tiesības un pienākums ziedot savu dzīvību?


Kareivīgie katoļu sektanti

12.martā Burundi ziemeļos sadursmēs starp agresīvi noskaņotiem katoļu sektantiem un policiju nogalināti septiņi cilvēki un vēl 50 ievainoti.


Pirms vairāk nekā gada sektu izveidojusi kāda 30 gadus veca vīziju redzētāja vārdā Zebija, kura apgalvo, ka katra mēneša 12.datumā viņai parādās Debesu Karaliene Marija.

Šajā laika posmā par viņas sekotāju kļuvuši simtiem apkārtnes katoļticīgo. Līdz ar to pēdējā laikā attiecības starp Zebiju, viņas sekotājiem un Romas katoļu baznīcu ir saasinājušās.

Turklāt nesen Āfrikas valsts varas iestādes bija noņēmušas krustu, kas bija uzstādīts vietā, kuru it kā reizi mēnesī esot redzama parādība, un norīkoja policistus, lai neļautu sektantiem tur atgriezties.

Asiņainais konflikts izcēlās brīdī, kad policija neļāva vairāk nekā uzstājīgiem 400 sektantiem doties uz viņu pielūgsmes vietu, un pārauga vardarbīgās sadursmēs, kur sektas locekļi, bruņojušies ar nūjām un akmeņiem, mēģināja izlauzties cauri norobežojumiem.

Rezultātā notikuma vietā nonāvēti seši sektas locekļi un viens no gūtajiem ievainojumiem miris slimnīcā, kā arī vēl 50 ar dažādiem ievainojumiem hospitalizēti. Bez tam par nepakļaušanos varas iestādēm policijai nācās apcietināt 45 sektantus.

Starp citu Burundī dominējošā reliģija ir kristietība, kur 60% no 8,8 miljoniem valsts iedzīvotāju – Romas katoļu baznīcas piederīgie.

Birkas: ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.