124. Kā Dievs īsteno savu solījumu?


Jēzus bez bārdas

Arheologi Spānijas pilsētas Kastulo drupās atraduši unikālu ceturtā gadsimta attēlu, kurā Jēzus Kristus redzams bez bārdas.

Jēzus bez bārdas

Dieva Dēls stikla platē attēlots divu vīriešu ielenkumā, un šie vīrieši esot apustuļi Pēteris un Pāvils. Viņus iekļauj palmas, kas kristīgajā ikonogrāfijā simbolizē nemirstību, dzīvi pēc nāves un paradīzi.

Taču visvairāk spāņu arheologus pārsteidzis fakts, cik ļoti šis Kristus attēls atšķiras no gandrīz visiem citiem, kas tapuši vēlākā laikā, – proti, šeit Jēzus redzams ar īsiem cirtotiem matiem un bez bārdas.

Atrastais attēls tik tiešām krasi atšķiras no tradicionālā Jēzus attēlojuma mākslas darbos ar gariem kastaņbrūniem matiem un pašķidru bārdiņu.

Atklājums izdarīts projekta FORVM MMX ietvaros, un arheologi precizējuši, ka Jēzus attēlu atraduši kādas Kastulo pilsētas celtnes iekšienē, kas, pēc viņu domām, savulaik izmantota reliģiskiem mērķiem.

Arheologi atskaitē norādījuši, ka zaļā stikla plate 22 centimetru diametrā bija atrasta ļoti labā stāvoklī, un ekspertiem jau izdevies to restaurēt par 81 procentu. Visticamāk, šī plate tikusi izmantota Svētajā Vakarēdienā.

Birkas: , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

3 atsauces par “Jēzus bez bārdas”

 1. Latvietis:


  Kurā laikā radušies Jēzus mums pierastās bildes ? Apgaismības periodā, vai agrāk ?

 2. Roberto:


  intersanti, ka Āfrikas zemēs zīmētais Jēzus ir moris

 3. talyc:


  vai ne tamdēļ brīdinājums netaisīt tēlus nedz pēc tā kas uz zemes nedz debesīs? (2. Moz. 20:4)
  Ne jau Jēzus vizuālais tēls bija kas varens, bet tie Kristus vārdi ir (bija/būs) vareniLasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.