170. Ko tu nobeigumā apliecini ar vārdiem: "Tas ir tiešām tiesa"?


Īsfilma par baznīcas demontāžu

Kā ziņo zviedru laikraksts “Dagen” sadarbībā ar “Latvijas Kristīgo Radio”, neparasts ir projekts, ko realizē kinomākslinieks Karls Juhans Engbergs ar Zviedrijas baznīcas kultūras padomes finansiālu atbalstu 40000 kronu apmērā.

Viņš uzņems īsfilmu par – Maglarpas jaunās baznīcas demontāžu Trelleborgas pievārtē.

Kinorežisora uztverē šī baznīcas nojaukšana ir dziļi simboliska, kas liecina par kristietības devalvāciju Zviedrijā.

Maglarpas jaunā baznīca tika iesvētīta 1909.gadā un bija paredzēts, ka draudze atstās veco Maglarpas baznīcu, kas pieskaitāma lielākajām Ziemeļvalstu akmens baznīcām un pārcelsies uz jauno.

Tomēr draudze ilgojās pēc savas vecās baznīcas un atjaunoja to XX gs. septiņdesmitajos gados. Turpretī jaunajā baznīcā pēdējais dievkalpojums tika noturēts 1976.gadā, pēc kam tā pamazām turpināja bojāties un draudze neatrada citu alternatīvu kā plānu baznīcu nojaukt.

Tiesas process, kas nojaukšanu akceptēja ilga 10 gadus, bet līdz 2005.gadam pastāvēja aizliegums nojaukt laika zoba sagrauzto, bet skaisto baznīcu. 2006.gadā tika izlemts baznīcu nojaukt un simboliskais pēdējais dievkalpojums, ar kuru baznīca tika “desakralizēta” un oficiāli slēgta notika bīskapes Kristinas Udenbergas vadībā.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.