170. Ko tu nobeigumā apliecini ar vārdiem: "Tas ir tiešām tiesa"?


Iemesls, kāpēc kristietība nav izmirusi

Tur, kur paši ļaudis vēl nav sākuši lietot Dieva vārdu, ātri iznīkst viss labais, ko tie dzird no kanceles, un tur augļi netiek nesti.

Iemesls, kāpēc kristietība nav izmirusi

Ir brīži un vietas, kur notiek spēcīga atmoda un daudz ļaužu top aizkustināti, viss sāk zaļot un ziedēt, un var priecāties cerībā uz bagātiem augļiem no tik skaistiem Kunga stādiem, bet pēc gada tu apmeklē šo vietu un vairs to nepazīsti, tev ar skumjām ir jāuzlūko tuksnešainā zeme, kur aug tikai dadži un ērkšķi, liela nekrietnība un bezdievība.

Kā tu domā, kas to izraisīja? Kad spēcīgais un pārliecinošais Dieva vārda kalps tapa no šīs vietas paņemts prom, tad tur vairs nebija neviena, kas rūpētos par ļaudīm, bet tie paši nebija pietiekami dziļi iesakņojušies Dieva vārda, lai varētu pastāvēt paši par sevi.

Savukārt citās vietās tu atklāj, ka Dieva darba priekšgalā nav bijusi izvirzīta kāda izcila personība, bet cilvēkiem pašiem bija veidojusies saikne ar Dieva vārdu. Atliek vien brīnīties un priecāties, redzot, ka Dieva darbs ir ne tikai uzturēts, bet pat ievērojami audzis, gājis plašumā un nobriedis. Šādi gadījumi ir tik plaši izplatīti, ka ikviens, kam vien ir izpratne un apjausma par Dieva valstības norisēm, to var novērot pavisam skaidri.

Kā to izskaidrot? Ja esi kristietis, kas gājis Svētā Gara skolā, tad padomā pats par savu pieredzi. Ar kādiem līdzekļiem tu vari lepoties savas garīgās dzīves uzturēšanai un izaugsmei? Vai pats esi bijis tik spēcīgs, ticīgs, modrs un apgaismots, ka esi varējis pastāvēt visos pārbaudījumos? Nē, tu nevari lepoties ne ar ko citu kā vien ar Dieva uzticību. Taču Dievs ir vienlīdz uzticīgs pret visiem! Dieva uzticība ir vienīgais iemesls, kāpēc kristietība nav izmirusi!

Nē, visa atšķirība ir Dieva žēlastības līdzekļu lietošanā, kas daudzviet ir atstāti novārtā, bet tu tos esi lietojis.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.