127. Ar kuru bausli ir saistīti galavārdi?


Garīdznieku soda par huligānismu

Grieķijas pareizticīgā baznīca vienu no saviem garīdzniekiem, kurš ir arī dedzīgs futbola līdzjutējs, sodījusi par huligānismu.


Priesteris Hristos ir kvēls kluba PAOK līdzjutējs. Spēlēs viņš apmeklē, ģērbies priestera tērpā un aplicis komandas šalli.

Mākoņi virs garīdznieka galvas sāka sabiezēt, kad tīmekļa vietnē “YouTube” parādījās videomateriāli, kur vienā tēvs Hristos bija redzams starp faniem, kas aizvaino pretinieka komandas līdzjutējus, bet otrā redzams pūlis, kas sauc – “Priesteris ir Dievs”.

Grieķu futbola komandu atbalstītāju vidū PAOK līdzjutēji tiek uzskatīti par teju vai pašiem agresīvākajiem.

Garīdznieku padome Saloniku priekšpilsētas draudzē nosprieda, ka vienreiz pietiek. Priesteris, kuram jau pāri 60, tika pazemināts amatā, turklāt viņam dots rīkojums turpmāk vairs “nepiedalīties līdzjutēju mežonīgajās sanāksmēs”.

Lēmums sadusmojis PAOK atbalstītājus, kas tīmekļa socializācijas vietnē “Facebook” organizējuši kampaņu “Brīvību Paoka tēvam”.

Paziņojumā presei līdzjutēji nosoda padomes lēmumu, sakot, ka priesteris veicis “baznīcas sociālo un garīgo darbu tautas labā”. Līdzjutēji arī kritizē pareizticīgo baznīcu par tās “fašistisko un reakcionāro pieeju”.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.