Ieskaties

32 komentāri par “e-pāvests LELB 23.sinodē

 1. ak, draugi. ja vien jūs savā pusē esošo taisnību spētu deklarēt bez šīs nepārtrauktās ņirdzīgas provokācijas ar plikā dibena rādīšanu.

 2. kas notika sinodē, labi skaidro Odītis LELB forumā: par lielo balsu vairākumu (pieņemot jauno Satversmi) ir tiesa, bet tas neapliecina, ka visi, kas nobalsoja PAR, saprata, par ko viņi balso. Daudzi tā izdarīja pateicoties arhipbīskapa uzrunai tieši pirms balsojuma, kā arī tāpēc, ka Satversmes maiņas jautājums jau stiepjas kopš 19. Sinodes.

  Vai pamanījāt, ka saskaņā ar jauno satversmi iecirkņa prāvests kopā ar mācītāju var ekskomunicēt jebkuru draudzes locekli? Turklāt draudzei vai tās padomei šai jautājumā vairs nav nekāda teikšana! IMHO tas nav normāli! Šajā ziņā var piekrist jaunās satversmes reklāmai – tā ļau efektīvāk pieņemt lēmumums…

  Tāpat, manuprāt, ir dīvains pants, kurš saka, ka bīskapu kolēģija var atcelt JEBKURU Baznīcas lēmumu, arī Sinodes. Sinodē tika skaidrots, ka tas pasargāšot baznīcu pret “sliktas Sinodes” (Sinode=aitu bars?) lēmumiem, piemēram, geju laulāšanas legalizēšanu etc. Bet, ja Sinode (t.i. Baznīcas locekļi) tādu lēmumu pieņem,
  … tad mācības jautājums nav bijis labi pieskatīts jau pirms tam. Turklāt palika neatbildēts mans jautājums, kas notiek, ja kļūdās bīskapu kolēģija (mēs VISI esam grēcīgi un varam pieļaut kļūdas). Mēs tak neapstiprināsim tās nemaldīgumu?

  Saprotu, ka šādas nepilnības var nodarīt ļaunu tikai gadījumā, ja tās apzināti ļaunprātīgi pielieto. Tomēr nesaprotu, kāpēc tādas iespējas vispār ir jāatstāj. Te neiet runa par uzticēšanos, bet par kārtību (starp citu, punkts par “jebkura lēmuma atcēlšanu”, norāda, ka Sinode NAV uzticama )

 3. ak jā, mīļā Agnese, tev ir absolūta taisnība

  “õ блядь svētīgi [..] sasvīdušie”

 4. bez sis kartejas anti lutersikas propogandas un skeltniecibas labak sai portala butu puiblicet satversmi, lai tad tiesam cilveki reali redz kur un kadas izmainas ir veiktas, jo man vienkarsam baznicenam nekadi satversmes projekti nav pieejami

 5. zibeni, “slikta sinode” būs tad, kad Vissvētīgais Aleksandrs savā pusē dabūs vairākumu. Lai bīskapi no tā jūs pasarg.

  luterānis, šos vārdus tu ierakstīji nepareizā portālā.

 6. Oc, pirms raksti kaut ko publiski, rēķinies, ka Tevi citēs

 7. uz manis vēl dus putekļi no vēsturiskās kaujas iekš ptc.

  karalis ir piebeigc, lai dzīvo karaļi un šķiļas vēl no jauna kā cāļi.

  varu tikai pievienoties papas teiktajam – luteriskās baznīcas graušana pilnā sparā gāja vāļā jau kopš ulmaniskās republikas laika, kad no draudzēm tika padzīti konservatīvie vācu mācītāji un to vietā stājās liberāļu un komunistu mācību propogandējoši ganupuikas letiņi. kam tas interesē, palasieties lūdzu māc. Andrievu Niedru.

 8. Ko nu vēl lai saka. Pievienojos e-pāvesta kristīgajiem un konstruktīvajiem aicinājumiem draudzēm. Kristīgā atbildība iestājas tur, kur nevis tagadne ar savām prasībām stāv Kristus priekšā, bet kur tagadne atrodas Kristus prasību priekšā.

 9. ne biju tur ne dzirdēju ne redzēju
  taču man ir viedoklis :D par šo
  – – –
  Savu laik’ to “jauno satversmes projektu” sasvītroju gluži raibu
  gribēdams iesniegot atbildīgajiem projekta izstrādātājiem
  [savā naivajā dedzībā gribot ko palīdzēt mainīt]
  – – –
  taču taču… kad sapratu LELBābeles bezcerīgo situāciju
  tad atmetu savai “vēja kulšanas” nodarbei ar roku
  jo kas gribētu ko mainīt taj’ sistēmā
  tie to nevar, bet kas varētu
  tie to negrib.

 10. O jā, atceros tos laikus talyc. Sasvītrots bija pamatīgi.
  Pats ercepiskops nezināja ko atbildēt.

 11. Nekā nesaprotu, par ko te ir runa! Kāds pāvests, kāds Aleksandrs. Vai tad mēs visi neesam kristieši?

 12. Es vēl arī no Agnese komentāriem nesaprotu, kurš rādīja dibenu un kurā vietā? Tas tas e-pāvests, kamēr bija sinodē? Kam viņš rādīja – Aleksandram? Vai pāvests drīkst rādīt dibenu?

 13. Lieniit, izlasi visu leenaam un nesatraucoties, un domaajos liidzi

 14. Jāatzīst, ka notikušais ir vēsturisks fakts, kas iezīmē praktizēto doktrināro atkāpju oficiālu, publisku noformējumu. Pagaidam forma ir gana aizplīvurota, taču tendences ir acīmredzamas – arhibīskapa varas nostiprināšana atņemot to Sinodei [gribas ironizēt, ka tikai ex cathedra vēl nav apstiprināts], konfirmācijas neuzkrītoša pielīdzināšana kristībai un daudzas citas lietas, kas, citējot “manifestējas kā LELB klātbūtne draudzē”. Jadomā, ka manifestējas kā visuresoša ēna Kapituls līdz ar viņa eminenci J.Vanagu, praktiski vienpersoniski izlemjot visas lietas. Episkopāts, kurā nav vietas Sinodei, arvien vairāk uzņem romiski – anglikānisko kursu, nupat to apstiprinot arī rakstiski.

  Nudien, nevaru atturēties no paralēļu vilkšanas ar Tridentas koncilu. Bēdas.

 15. Draugi [īpaši Lienīte], dibena propoganda notika pagājušo svētdien Vērmanītī, bet ar to e-pāvestam nav nekāda skara.

  Indrex, vēl var kādu paralēlīti novilkt ar to, kā Israēls gribēja sev ķēniņu, tāpat kā pagāniem, neskatoties uz to, ka Dievs bija viņu Ķēniņš, un bija ar mieru maksāt lielākus % nodokļos.

 16. redziet, draugi, man bija saruna iekš ptc ar e-papā par tikko notikušo sinodes balsošanu un lēmumu pieņemšanu, kuri iezīmēja skaidru atkāpšanos no LTA – nu kaut vai jautājumā par biskapu kolēģiju kā galējo instanci jebkuros jautājumos baznīcā. tas ir pretrunā ar xxviii artiķeli.

  kas atiecas uz agrāko manu polemiku ar exegetliturgu DM par to vai lelbs ir vai nav luterisks, varu draugiem atgādināt pāris lietas:
  !līdz 5.06.2007 lelbs BIJA luterisks, jo pastāvēja iespēja atsevišķiem
  mācītājiem un draudzēm palikt pie LTA, nenonākot konfliktā ar augstāko lelb
  instanci – sinodi un tās lēmumiem. tagad, uzsveru, tikai tagad tas vairs tā nav.
  !lai nu kam, tik ne pļāpīgam DM, kas pats konsekventi neturas pie luteriskās
  tradīcijas un klabina taustiņus, īpaši neiespringstot saprast, ko kāds cits
  raxta, ir pamatotas tiesības spriest par luteriskumu
  !jā un vēl, kā es raxtīju – mana ticība vai man dotais ticibas mērs, ko???

 17. 2) dd :)
  3) ja turpināsi nejēgā pukoties, būs :(
  Ja tas mīkstinātu (smooth) Tavu sirdi, varētu Tev uzsaukt, teiksim, Jameson (it’s real smooth). Mm?
  (Citiem manis apbēdinātajiem: piedāvājums attiecas tikai uz dd. Jums pārējiem – pa ģelu viss. Šis, lūk, nu jau pat ar mutes liecību sāk atjēgties.)

 18. mjā, mūsu mācītājs gribēja mani kā pārstāvi no Siguldas aizsūtīt uz to sinodi, bet es atteicos un droši vien labi ka tā…nujā vispār skumji, patiesībā tur nav nekā smieklīga, tā ir vienkārši katastrofa

 19. katastrofa tiem, kas nebija gribējuši klausīt mūsu norādēm par LELBābeles kursu, …aktīvi vai pasīvi aizstāvot tās stūrmaņus.
  [Dan.9:26]
  …līdz pašam galam būs karš, un norisināsies iepriekš stingri nolemtā postīšana an zemes noplicināšana.

 20. paldies Dievam neesmu sabatists adventists, bet kārtīgs luteranis, kurš stādīs ābeli arī tad, ja rītu būs pastardiena.
  draugs Talyc, vai neesi ievērojis atšķirību mūsu starpā – Tev rūp lelbs ar tā stūrmaņiem, man atkal avis…

 21. So, what about “Jameson”, dd? Dzeram tubrālības? Ja ir avis, tad taisām “groziņu vakaru”. Mm? Es nopietni.

 22. nu, džeimsonam nav ne vainas, nāks gadījiens, būs arī zaķīšu pirtiņa;)

 23. Labs laiciņš bija pagājis, ka uz raksta sakrājās pat putekļi. Pārlasīju un priecājos ar varen lielu prieku – gan par [e-pāvesta pausto] e-BAZNICAs nostāju, gan raksta formu.

 24. mjā, es ar notraucu putekļus
  palasījos un pūšu (tos)
  :( – – –
  atceros, ka reiz nodarbībā par sektām mani izbrīnīja fenomens
  ka gadījumi, ja tiek uzrādītas kļūdas maldu mācībās vai
  maldu mācītāju pravietojumi klaji falši bijuši
  tad sektas locekļi nevis pārdomā un izdara
  secinājumus, bet apklāj/upgreido savus
  maldus ar jaunām shēmām un teorijām
  un turpina ticēt vēl jo stiprāk.
  – – –
  arī še brīnos par “beidzamajiem mohikāņiem”
  kuri domā esam ortodoksi paliekot heterodoksā
  (un nu jau tuvu tam ka antikristīgā) kultā
  – – –
  :( kādam te tik dikti rūpot avis, ka viņš sava
  neatkāpīgā lepnuma dēļ ir gatavs tās vest pa sevis izvēlēto taku
  ignorējot norādes, ka ceļš ved uz aizu un tieši vilkiem rīklē

 25. …baznīca ir ceļama no apakšas, nevis no augšas;
  labi padomi no augšas ir uzklausāmi;
  eventuāli sliktiem vajadzētu būt noraidāmiem;
  bet pressings no augšas, visdrīzām var beigties ar daudzu mazāku putniņu pārlidojumiem uz klajumiem ar mazāk aizplīvurotām debesīm/.
  j, lelbānis

 26. Dikti jautri(tragiski) es pajautaju vienam macitajam par M.Luteru un vina atstato mantojumu LTA. Nu atbilde bija apmeram sada. M. Luters un vina teologija ir izcila, bet tikai 16. gadsimta… Kas ir tagat? Katoliskipareizticiga harizmatiski apdvesta surogat teologija.

Atbildēt