335. Vai kāds cits kristietis, ne tikai draudzes gans, var pasludināt grēku piedošanu?


Baznīcu nakts arī Rīgā

Šovakar pirmo reizi Rīgā norisināsies pasākums “Baznīcu nakts”, kura ietvaros ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt 43 valsts galvaspilsētas dievnamus, kas gandrīz visi būs atvērti laika posmā no 18.00 līdz 24.00.

Baznīcu nakts Rīgā


Līdz šim Latvijā vēl nebijušā notikuma rīkotāji aicina ģimenes, draugu grupas un individuālos apmeklētājus doties ceļā un atklāt Rīgas baznīcas, kuras tiks piepildītas ar daudzveidīgu bezmaksas programma.

Visa vakara garumā, kas ilgs sešas stundas, līdzās muzikāliem priekšnesumiem un ērģeļu skaņām būs iespēja redzēt arī smilšu kino, piedalīties ekskursijās pa baznīcu mācītāju pavadībā un pavadīt laiku lūgšanās.

Baznīcu nakts programma izveidota tā, lai aptvertu ne tikai labi zināmos vecpilsētas un centra dievnamus, bet iekļautu arī Mežaparkā, Sarkandaugavā, Vecmīlgrāvī, Bolderājā, Āgenskalnā un Latgales priekšpilsētā esošās baznīcas.

Pilnu plašo Baznīcu nakts programmu un dievnamu sarakstu varat aplūkot ŠEIT.

“Baznīcu nakts” pirmsākumi ir meklējami Austrijā, kur 2004.gadā kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu pārstāvji sarīkoja pirmo reizi šādu pasākumu. Pēcāk šo ideju realizēja arī kristieši Čehijā, Slovākijā un Igaunijā, organizējot līdzīgus pasākumus savas valsts dievnamos. Līdz beidzot šī tradīcija ir nonākusi arī Rīgā.

Birkas: , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.