108. Kas ir nepatiesa liecība?


Dievs uzsāk jūsu atgriešanos no grēkiem un uztur to

Ikvienam, kurš mēģina izskaidrot Dieva mācību par atgriešanos no grēkiem, vispirms ar pazemību nākas teikt – “mēs sludinām Dieva gudrību noslēpumā” (1.Kor.2:7). Dieva mācība par atgriešanos no grēkiem ir paradoksāla. Pat tad, kad Dievs saka, kas jums ir jādar, proti, – jāatgriežas no grēkiem, patiesībā Viņš ir tas, kurš “pēc savas labās gribas rosina gan jūsu gribēšanu, gan darbošanos” (Fil.2:13).


Savu paradoksālo brīnumu – jūsu atgriešanos no grēkiem – Dievs jūsos paveic ar savu dzīvo vārdu un Svēto Garu. Šis ūdensrats ir mēģinājums palīdzēt jums saprast “pa daļai” (1.Kor.13:12).

  1. Jūsu garīgā dzīve ir kā ūdensdzirnavas. Būdams piedzimis, jūs garīgi esat miris (Ef.2:1). Jūsu ūdensrats negriežas.
  2. Kristībā pār jums nāk Dieva vārds. Dievs Kristībā dāvā jums dzīvību, un sākas jūsu garīgā dzīve – atgriešanās no grēkiem (Ef.2:1-5; Tit.3:4-7; 1.Pēt.3:21). Paraugieties kaut vai uz pirmo ūdensdzirnavu nodalījumu, kurš tūlīt tiks piepildīts, – tā ir Kristība. Kad tiek piepildīts šis pirmais nodalījums, sākas jūsu atgriešanās dzīve. Notiek atdzimšana (Tit.3:5), un sākas jauna dzīve.
  3. Atgriešanās no grēkiem nav vienreizējs notikums mūsu dzīvē. Kad kristītais dzīvo, ik dienas atgriežoties no grēkiem, tad, izmantojot salīdzinājumu ar ūdensdzirnavām, Dieva vārds to piepilda un liek tam griezties pirmdien, otrdien, trešdien utt. Šī nemitīgā atgriešanās notiek, kad dzīvais lasītais un dzirdētais Dieva vārds ienāk un “darbojas” cilvēka prātā un dvēselē (1.Tes.2:13).
  4. Jo vairāk jūs ļausities dzīvā Dieva vārda un Viņa Gara iedarbībai, jo spēcīgāks un noturīgāks jūsos būs Dieva darbs, atgriežot jūs no grēkiem. Kad Dieva vārds pār jums līst no ikdienas lūgšanām, svētdienas sprediķiem, Bībeles stundām un garīgām dziesmām, tas nemitīgi jūsos griež šīs “ūdensdzirnavas” – atgriešanos no grēkiem.

Savās ikdienas lūgšanās jūs varat izmantot, piemēram, šo lūgšanu:

Mīļais Kungs, pārpludini manu dzīvi ar savu dzīvo vārdu un dzīvu darošo Garu. Dari mani spējīgu paveikt to, ko paša spēkiem es nespēju. Pildi mani ar savu vārdu un izlej pār mani savu Svēto Garu, kurš rada atgriešanās augļus. Liec man un manai ģimenei tāpat kā psalmu autoram slāpt pēc Tava vārda – ilgoties pēc ikdienas lūgšanām un iknedēļas dievkalpojumiem (Ps.42:2-3). Jo tikai un vienīgi tad, kad Tavs vārds, Kungs, nāk pār mani, tas liek kustēties manām “atgriešanās ūdensdzirnavām”, lai Tu varētu būt mierā ar mani un Tavs vārds tiktu slavēts. Kungs, es neesmu nekas, bet Tu esi viss. Pat grēknožēlā, ko Tu no mums prasi, mēs varam vienīgi izsaukties līdz ar psalmistu: “Ne mums, Kungs, ne mums, bet savam vārdam dod godu savas žēlastības un uzticības dēļ” (Ps.115:1).

Birkas:Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.