316. Vai tas, kurš novērsies no savas kristībā slēgtās derības, var vēl atgriezties atpakaļ?


Baznīcās uzstāda svētā ūdens automātus

Romas katoļu baznīcas Itālijā uzstāda svētā ūdens automātus, lai mazinātu cūku gripas izplatīšanās risku.


H1N1 vīrusa uzliesmojums licis daudzām baznīcām pārtraukt tradīciju, ka svētais ūdens ir pieejams atvērtos traukos, kuros cilvēki var iemērkt savas rokas. Tā vietā baznīcās tiek uzstādīti automāti, kas izšļāc ūdeni tad, kad zem tiem tiek paliktas rokas.

Svētā ūdens automāta izgudrotājs Lučiāno Marabese stāstījis, ka pieprasījums pēc viņa izgudrojuma esot ļoti liels – viņš saņemot simtiem epastu no visas pasaules, kuros tiek prasīta detalizēta informācija par automātiem. Šī ideja viņam radusies, jo uzzinājis, ka daži cilvēki pārtraukuši mērkt rokas svētajā ūdenī, baidoties inficēties ar vīrusu.

Itālijā no cūku gripas miruši aptuveni 30 cilvēki.

Tēvs Pjērs Andželo Mota pastāstījis, ka svētā ūdens automāti cilvēkus pārsteiguši: “Tas ir jaunums. Cilvēki sākotnēji bija mazliet šokēti par šo tehnoloģisko jauninājumu, bet pēc tam to atbalstīja ar lielu entuziasmu un prieku. Šīs draudzes locekļi jau ir pieraduši pie tā.” Tam piekritusi arī viena no draudzes loceklēm, sakot, ka tas ir lieliski, jo vairs nav jāuztraucas par to, ka tādā veidā varētu saķert cūku gripu.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.