279. Ko mūsu Kungs Jēzus Kristus mums māca Svētajā Lūgšanā ar vārdiem "šodien" un "dienišķo"?


Asinis, Medicīna un Jehovas liecinieki

Šodien izsekosim domas evolūcijai Jehovas liecinieku (turpmāk – JL) uzskatos par [daudz skandālu izraisījušo] asins pārliešanu. Būs ļoti interesanti [citam uzjautrinoši] uzzināt, kādēļ viņi par to runā, kādi spriedumi [spekulācijas] un zinātniski pētijumi ir viņu uzskatu pamatā, un vai viņu uzskati ir mainījušies.

Patreizējā pozīcija

ATĻAUTS (katra sirdsapziņas jautājums): Albumīns, Imūnais Globulīns, Faktori 8 un 9 hemofīliķiem. Serumi, kuri satur „niecīgas asins daļas.”

AIZLIEGTS: Visas asinis, Plazma, Sarkanie vai Baltie (leikocīti) asinsķermenīši, Trombocīti, jebkāda asiņu uzglabāšana, ieskaitot paša.

1909:
C.T. Rassels komentējot Ap.d.15 (galvenais JL arguments pret asiņu pārliešanu) saka, ka šis aizliegums ēst asinis ir dots dēļ jūdu kristiešiem, kuri tik ļoti bija iesakņojušies Mozus bauslībā, ka miera dēļ arī pagānu kristiešiem vajadzēja ievērot šo kārtību.

1931:
Asiņu pārliešanas jautājums iesākās ar vakcinācijas jautājumu. Golden Age (1931.gada 4.februārī) apgalvo, ka vakcinācija ir tiešs mūžīgās derības pārkāpums, kuru Dievs noslēdza ar Noasu. Vakcinējoties tiek ievadīta dzīvnieku substance. 1952.gadā vakcinācija pret bakām ir oficiāli atļauta (izrādās, ka vakcīnām nav nekas kopīgs ar dzīvnieku asinīm. Cik gan daudz JL nomira no bakām?)

1945:
JL sāk publicēties par asins pārliešanu (drusciņ par vēlu, jo šāda prakse iesākās jau 20 gadus atpakaļ un 1937.gadā Čikāgā izveidojās pirmā asiņu banka).
Asiņu pārliešana ir pagāniska. Visas asinis un jebkura asins daļa ir aizliegta (skatīt patreizējo situāciju).

1949:
Orgānu transplanti tiek paziņoti kā pieņemami. Asinis ir sliktas, bet orgānu transplanti ir brīnišķīgi.

1958:
Galvenais iebildums pret asins pārliešanu ir tāds, ka pārliešana ir tas pats, kas asiņu ēšana.
Gamma globulīna injicēšana nav tas pats, kas asiņu dzeršana, tāpēc atļaujama.
Vai pirmās klases JL, kurš pieņēmis asins pārliešanu, nokļūs debesīs un ir pielaižams pie piemiņas mielasta? JĀ!!! (šī pozīcija izmainīsies 1962.gadā).

1959:
Ja asinis tiek paņemtas no cilvēka, tās esot jāizlej zemē, saskaņā ar VD (3.Moz.17:13-14). Tāpēc JL pat savas asinis nedrīkst uzglabāt, lai vēlāk tās lietotu, ja vajadzētu.

1961:
Asiņu un asiņu produktu saņēmējs ir sodāms ar ekskomunikāciju (tikai no 1952.gada, kad bija prezidents Nors, ekskomunikācija kļuva plaši izplatīta).
Orgānu donori – orgānu došana ir katra sirdsapziņas jautājums.
Ar asiņu pārliešanu tiek nodotas arī personības īpašības, kura asinis tiek lietotas.

1963:
Jebkura asins daļa ir barojoša, līdz ar to nav pielietojama medicīnā.

1964:
Ārstiem, kuri ir JL, tiek atļauts pārliet asinis neJL. JL miesniekiem un veikalniekiem ir atļauts pārdot barību, kura satur asinis neJL.
Taču asiņu pārliešana ietver sevī arī uzglabāšu, kura ir stingri aizliegta!!!
JL parasti ļoti uzsver, ka Dievam ir vairāk jāklausa nekā valdībai, taču ne šajā jautājumā.
Tajā pašā laikā, JL Malavi, Āfrikā tika izvaroti, mocīti un nogalināti par to, ka atteicās nopirkt obligāto ID karti par 35 centiem, kuru izdeva valsts nacionālā partija. To pamatoja ar nošķiršanos no pasaules.

1967:
Orgānu transplantēšana – kanibālisms!!! (skatīt 1949. un 1961.gadu).

1971:
Sirds nav tikai asiņu pumpis, bet arī emociju un vēlmju centrs. Pārstādot cita sirdi, tiek pārstādītas arī šīs svešā cilvēka emocijas.

1974:
Daži serumi, kaut arī tajos izmantotas asinis, ir atstāti personīgās sirdsapziņas izšķiršanā. Serumu var saņemt, ja tajā ir „niecīgs asins daļu daudzums.”

1975:
70-tajos gados telefoniski tika atļauts lietos frakcijas 8 un 9 hemofīliķiemJL, taču tikai vienu reizi.
Oficiāls paziņojums parādījās tikai 1975.gadā – frakcija 8 ir pieņemamas zāles. Tikai 1978. gadā paziņoja, ka šādas zāles nav aizliegtas.

1977:
Asins pārliešana ir tas pats, kas orgānu transplantēšana.

1980:
Orgānu transplantēšana ir katra sirdsapziņas jautājums (skatīt 1967.gadu).

1982:
JL sāk runāt par galvenajām un otršķirīgajām asins sastāvdaļām. Otršķirīgās (albumin, faktors 8 un 9) ir O.K. Galvenās (Visas asinis, plazma, sarkanie un baltie asinsķerm, trombocīti) ir aizliedzamas.

Preparāti, kuros ir „niecīgs daudzums asins daļu” ir sirdsapziņas jautājums.
Bet kā ar asins analīzēm? Šeit taču tiek uzglabātas asinis?
Plazmas 93% sastāv no ūdens. Pārējais ir JL atļautās otršķirīgās daļiņas. Vai JL aizliedz lietot ūdeni?
Leikocīti, kuri nav atļauti ir tikai 0,1% no asinīm. Leikocīti lielos daudzumos ir atrodami orgānos (transplantācija atļauta) un cilvēku pienā. Vai JL aizliegs arī krūts barošanu saviem zīdaiņiem?
Faktoru 8 un 9 (atļauts lietot) iegūšanai viena hemofīliķa ārstēšanai visas dzīves garumā ir vajadzīgi tūkstošiem litru asiņu, kuras tiek uzglabātas (nevis izlietas uz zemes un apbērtas ar zemi).

Secinājumi:

 • JL asins pārliešanu saista ar asins ēšanu, kura VD ir aizliegta. Taču no medicīniska viedokļa ķermenis asinis lieto:
  1. 1) lai transportētu nepieciešamas vielas (skābekli);
   2) lai uzturētu iekšējo vidi, temperatūru;
   3) lai aizsargātos, lietojot imūnās sistēmas.

  Ķermenis nelieto asinis kā barību.

 • Galvenā JL atsauce nāk no 1.Moz.9:3-4: “Viss, kas vien kust un kam ir dzīvība, lai jums ir par barību. Es jums to visu nododu, tāpat kā zaļos augus, lai tie jums noder barībai.Vienīgi miesu tās dzīvībā, tās asinīs, jums nebūs ēst.”

  Tradicionāls skaidrojums: Tagad Dievs atļauj ēst arī dzīvnieku gaļu (pirms tam tikai veģetāru barību), taču dzīvniekam ir jābūt mirušam, proti, bez dzīvības, kuru reprezentē asinis.


  Tomēr, šķiet, ka JL ir taisnība, kad viņi šeit ierauga norādi uz asiņu noliešanu, pirms tiek ēsta dzīvnieku gaļa. [3.Moz.17:10-14] Apšaubāma ir JL doma, ka šis likums attiecas uz visu cilvēci, visos laikos.


  Striktākie ortodoksie jūdi, kuri ievēro Mozus bauslību nekad nav asins pārliešanu pielīdzinājuši asins ēšanai.
 • Otra svarīgākā rakstu vieta, uz kuru atsaucas JL ir Ap.d.15:19-20 Tāpēc es domāju, ka nevajag apgrūtināt tos, kas no pagāniem atgriežas pie Dieva, bet viņiem vajag pavēlēt, lai sargās no apgānīšanās ar elkiem, no netiklības un no nožņaugtu dzīvnieku un asins baudīšanas.


  Šeit runa ir par asins ēšanu aizliegšanu. Šeit nav runa par asins pārliešanu.

Birkas:Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Asinis, Medicīna un Jehovas liecinieki”

 1. Mulders:


  Interesanta ir viņu cita argumentācija. Viņi saka
  JL : Vai tad, kad ārsts tev aizliedz dzert šņabi, tu drīxti to laist sev vēnā!

  Ticīga kristieša atbilde būtu sekojoša:
  TK: Šnabis atšķirībā no asinīm ir inde!Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.