174. Kādēļ mūsu Pestītāja vārds ir Kristus?


Abortu tūrisms

Vadošie kristīgie vadītāji Zviedrijā ir brīdinājuši valdību, ka tie aicinās nebalsot par Kristīgajiem demokrātiem nākamajās vēlēšanās, ja tiks pieņemts likums, kas ļaus ārvalstu sievietēm izdarīt abortus Zviedrijas slimnīcās.


Zviedrijas Veselības un sociālo lietu ministrs Jorans Heglunds izziņoja likumprojektu šā gada janvārī. Šis izmaiņas abortu likumdošanā tiktu papildinātas ar normu, kas ārzemju sievietēm atļautu izdarīt abortu Zviedrijā līdz 18.grūtniecības nedēļai.

Katoļu bīskaps Anderss Arboreiuss un evaņģēlisko vadītājs Stens Gunārs Hedins ir brīdinājuši Kristīgos demokrātus, ka šī partija tās pašreizējā vājuma brīdī ar šādu soli varētu sev tikai kaitēt.

“Mums ir skumji, ka šo priekšlikumu ir atbalstījis Kristīgo demokrātu ministrs Jorans Heglunds. Tas ir neaptverami, ka viņš atbalsta šo priekšlikumu, vienlaikus apgalvojot, ka tā esot Eiropas Savienības prasība. Savukārt vadošais Eiropas Savienības likumu eksperts profesors Ulfs Bernics šādu faktu pilnībā noliedz,” sacīts paziņojumā.

Kristīgie vadītāji uzskata, ka “abortu tūrisms” ir pamatots galvenokārt ar finansiālām interesēm, jo tikai bagātas ārzemju sievietes varēs atļauties ceļot uz Zviedriju, lai “par katru cenu” izdarītu abortu. “Mēs kā kristieši esam pārliecināti, ka tas ož pēc divkosības, kad tiek piesaukta vēlme palīdzēt ārzemju sievietēm.”

Kristīgo demokrātu partija, ko tradicionāli atbalsta kristieši, pēdējā laikā ir zaudējusi savu popularitāti, kā par to liecina pēdējās sabiedriskās domas aptaujas, un tik tikko pārsniedz 4 procentu robežu, kas nepieciešama iekļūšanai parlamentā.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.