83. Ko Dievs vēlas sargāt ar sesto bausli?


Zvērests un meli

Kas ir zvērests? [Mt.5:33-37] Tā ir sabiedriskā Dieva piesaukšana par liecinieku izteicienam, ko es izsaku par kaut ko pagājušu, tagadēju vai nākotnē esošu.

zvērests un meli


Zvērests ir pierādījums meliem pasaulē. Ja cilvēks varētu nemelot, tad zvērests nebūtu vajadzīgs. Tā zvērests gan ir dambis pret meliem, bet tieši ar to tas tos arī veicina, jo tur, kur vienīgi zvērests pretendē uz galējo patiesību, ir dota telpa arī meliem, tiem ir atvēlētas zināmas eksistences tiesības. Vecās Derības likums noraida melus ar zvēresta palīdzību, bet Jēzus noraida melus aizliedzot zvērestu.

Jūsu runā “jā” lai ir “jā”, “nē” lai ir “nē”. Līdz ar to mācekļu vārdam netiek atņemta atbildība visuzinošā Dieva priekšā. Daudz vairāk, tieši tāpēc, ka Dieva vārds netiek piesaukts, katrs mācekļu vārds tiek likts zem visuzinošā Dieva pašsaprotamās klātbūtnes. Tā kā vispār nav vārda, kas netiktu izteikts Dieva priekšā, tāpēc Jēzus mācekļi nedrīkst zvērēt. Visiem viņu vārdiem jābūt patiesībai, tā kā tiem nav vajadzīgs apstiprinājums ar zvērestu. Zvērests taču visus pārējos vārdus noliek apšaubāmā tumsībā.

Birkas: , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.