198. Kas ir mūsu Pestītāja paaugstināšana?


Zinātne un kristietība

Oksfordas profesors Džons Lenoks ir matemātiķis un viens no mūsdienu vadošajiem kristīgās ticības aizstāvjiem zinātnes pasaulē. Viņš ir lielisks debašu meistars, kas drosmīgi un ar panākumiem diskutē ar pārliecinātiem ateistiem.


Lenoks uzaudzis kristīgā ģimenē, kur vecāki viņu pieradināja domāt, iedrošināja pievērsties zinātnei un uztvert to mijiedarbībā ar ticību Dievam.

Džons Lenoks sarakstījis grāmatu „Dieva kaprači”. Šeit viņš raksturo mūsdienu ateistus kā agresīvus kristiešu nīdējus, kuru argumenti tajā pašā laikā ir bērnišķīgi un neadekvāti.

Mierpilnais Lenoks necenšas debatēs uzvarēt par katru cenu, bet viņa nosvērtība un matemātiķa loģika palīdz kareivīgajam ateismam pretī likt ticamu alternatīvu kristietībā.

Tā kā viņa ateistiskais pretinieks Ričards Dovkins sarakstījis vairākas grāmatas, kurām ir daudz lasītāju, ārēji izturētais un mierpilnais īru matemātiķis neaprobežojas ar mutiskām debatēm, bet apkopo savus ticību aizstāvošos argumentus grāmatās, cīnoties ar visiem līdzekļiem Dieva valstības darbā. Viņš arī grib iedrošināt kristīgos jauniešus nebaidīties pievērsties zinātnei, jo tā ir darba rīks, ko Dievs devis cilvēkam.

Atklāsmi, ka Dievs ir par zinātnes attīstību, Džons Lenoks saskata Radīšanas stāstā 1. Mozus grāmatā, kur Dievs, pats nosaucis vārdos daļas no radītās pasaules, pēkšņi nodod cilvēka ziņā uzdevumu – nosaukt vārdos dzīvniekus un valdīt pār tiem. “Dievs ir radījis brīnišķīgu pasauli, un Viņš grib, lai mēs to pētām un mācāmies izprast”, saka izcilais zinātnieks kristietis.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.