345. Kādam nolūkam mūsu Kungs Jēzus Kristus lieto Vakarēdiena atribūtus?


Somi masveidā pamet luterāņu baznīcu

Pēc raidsabiedrībā YLE pārraidītās programmas “Geju vakars” Somijas Evaņģēliski luterisko baznīcu divu nedēļu laikā ir pametuši vairāk nekā 30 000 cilvēku.

Masveidīgā izstāšanās no baznīcas notikusi, izmantojot īpaši šim mērķim izveidoto tīmekļa vietni.

Tiek lēsts, ka šādi Somijas luterāņu draudzes zaudēs ap divus miljonus eiro ikgadējā baznīcas nodokļa ieņēmumos. Šāda lēmuma pamatojumā parasti tiek minētas apsūdzības, ka baznīca ir pārāk neiecietīga, konservatīva un negatīvi noskaņota pret homoseksuāļiem.

Tikmēr arhibīskapa Kari Mekinena izplatītajā paziņojumā pausta neizpratne, kāpēc cilvēki pamet baznīcu, balstoties uz jautājumiem par homoseksualitāti.

“Es saprotu, ka daudzi gaida, lai baznīca daudz skaidrāk paustu atbalstu homoseksualitātei,” viņš norāda, uzsverot, ka patiesībā baznīca ir daudz atvērtāka, nekā varētu šķist, skatoties kaismīgās diskusijas.

“Tagad būtu īstais laiks rīkot debates par homoseksualitāti, cienot citus un ieklausoties viņos,” piebilst garīdznieks.

Februārī pirms baznīcas vadības vēlēšanām Mekinens gan izteicās, ka baznīcai būtu jādod sava svētība arī viendzimuma pāriem.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

3 atsauces par “Somi masveidā pamet luterāņu baznīcu”

 1. tētis:


  Juceklis un sajukums,
  pederastu mīļi pamet baznīcu,
  kura pret pederastiem ir mīļa.
  Idioti kaut kādi.

 2. talyc:


  Saukdami sevi par gudriem, tie kļuvuši ģeķi un apmainījuši neiznīcīgā Dieva godību pret iznīcīgam cilvēkam un putniem, lopiem un rāpuļiem līdzīgiem tēliem.
  Tāpēc Dievs viņus viņu sirds kārībās nodevis izvirtībai, kurā viņi paši sākuši sagandēt savas miesas, tāpēc ka viņi dievišķo patiesību apmainījuši pret meliem un sākuši dievināt un pielūgt radību, atstājot novārtā Radītāju, kas ir augsti teicams mūžīgi, āmen.

  Tāpēc Dievs viņus nodevis apkaunojošās kaislībās: sievietes apmainījušas dabisko dzimumu kopdzīvi ar pretdabisko.
  Tāpat arī vīrieši, atmezdami dabisko kopdzīvi ar sievieti, cits pret citu iekaisuši savā iekārē, piekopdami netiklību, vīrietis ar vīrieti, paši saņemdami sodu par savu maldīšanos.

  Tad nu tāpat, kā viņi nav turējuši cieņā viņiem doto Dieva atziņu, Dievs sagandējis viņu prātu, ka viņi dara to, kas neklājas.
  Tie piepildījuši savu dzīvi ar visādiem netikumiem: netaisnību, samaitātību, iekāri, ļaunumu, skaudību, slepkavību, ķildām, krāpšanu, ļaunprātību, mēlnesību,
  kļuvuši par neslavas cēlājiem, Dieva nicinātājiem, nekauņām, augstprāšiem, lielībniekiem, ļauna izdomātājiem, vecākiem nepaklausīgiem, bezprātīgiem, neuzticamiem, cietsirdīgiem, nežēlīgiem. Pazīdami Dieva taisnību, ka tie, kas tādas lietas dara, ir pelnījuši nāvi, viņi tomēr ne vien paši tā dara, bet vēl priecājas par tiem, kas tā dzīvo. (Rom. 1:22-32)

 3. aija_marta:


  Tiešām jau galīgi sajukuši. Ja zviedri ceļ mošeju un baznīcu zem viena jumta tad šie aicina uz sarunu ar grēkuLasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.