232. Kādas vietējās draudzes un draudžu asociācijas pastāv patlaban?


Nosoda rietumu anglikāņus

Anglikāņu baznīca Rietumos vairs netur cieņā Dieva vārdu, konferencē pauda šī protestantisma novirziena Āfrikas baznīcu bīskapi.

“Šodien Rietumos nav paklausības Dieva vārdam,” sacīja Anglikāņu Āfrikas provinču padomes vadītājs Mauritānijas arhibīskaps Īans Ernests.

“Mums [afrikāņiem] šī situācija ir jālabo,” sacīja garīdznieks, piebilstot, ka ir sarāvis saites ar episkopāļu baznīcām ASV un Kanādā, kas homoseksuālistus ordinē garīdznieka amatā.

Afrikāņu līderi izmantos šo forumu, lai savus rūpestus par “neveselo baznīcu” darītu zināmus pasaules anglikāņu saimes vadītājam Kenterberijas arhibīskapam Rovenam Viljamsam, sacīja konferences saimnieks Ugandas arhibīskaps Henrijs Lūks Orombi.

“Homoseksualitāte ir nesavienojama ar Dieva vārdu,” spriež Orombi. “Tas ir labi, ka arhibīskaps Rovens ir šeit. Mēs apliecināsim viņam, par ko mēs iestājamies. Mēs viņam izskaidrosim, kas ir mūsu sāpe.”

Orombi arī norādīja, ka debates par homoseksualitāti radījušas šķelšanos anglikāņu kopienā. “Šķelšanās jau pastāv. Nav vajadzības to izziņot. Tā ir manāma tajā, kā cilvēki uzvedas.”

Kenterberijas arhibīskaps konferences atklāšanas dievkalpojumā uzstājās ar sprediķi. Viņš homoseksualitāti tieši nenosauca vārdā, tomēr norādīja, ka strīdīgos jautājumos visu bīskapu pienākums ir saglabāt atvērtību.

“Mums ir jāiemācās uzklausīt tos, kurus mēs vadām un kuriem kalpojam, lai uzzinātu, kādas ir viņu cerības un vajadzības, kas viņus mulsina. Mums viņi ir jāmīl un jāpievēršas viņu cilvēcībai visā tās dažādībā,” sacīja Rovens.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.