14. Kādi baušļi ietilpst pirmajā plāksnē?


Ticības un neticības izplatības tendences

Sabiedriskās domas pētījumu uzņēmums “RED C Research” nesen veica aptauju, kuras dalībniekiem bija jāatbild jautājumu: “Neatkarīgi no piedalīšanās reliģiskās ceremonijās, vai jūs uzskatāt sevi par ticīgu cilvēku, uzskatāt sevi par nereliģiozu cilvēku vai esat pārliecināts ateists?” Saskaņā šo pētījumu, pēdējo septiņu gadu laikā reliģiozo cilvēku skaits pasaulē ir samazinājies.


Kopumā pētījumā iekļautajās 57 valstīs sevi par reliģioziem uzskata vidēji 59% respondentu. Savukārt 7% no aptaujātajiem cilvēkiem sevi uzskata par pārliecinātiem ateistiem.

Visvairāk ticīgo ir Ganā, kur sevi par reliģioziem uzskata 96% no aptaujātajiem. Nigērijā tādu ir 93%, Armēnijā un Fidži katrā pa 92%, bet Maķedonijā – 90% aptaujāto.

Savukārt vispārliecinātākie neticīgiem sastopami Ķīnā, kur 47% no aptaujātiem sevi uzskata par ateistiem. Japānā, Čehijā, Francijā un Dienvidkorejā – attiecīgi 31%, 30%, 29% un 15%.

Visvairāk ticīgo sastopami Āfrikā – 89% aptaujāto -, tai seko Latīņamerika ar 84%, Dienvidāzija ar 83% un arābu valstis ar 77%.

Viszemākais ticīgo skaits ir Āzijas ziemeļos – 17% -, kam seko Austrumāzija ar 39%. Ziemeļamerikā šis rādītājs bija 57%, Rietumeiropā – 51%, bet Austrumeiropā 66%.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.