297. Kas veic kristību?


Valstis, kurās būt kristietim ir visgrūtāk

Starptautiskā kristīgā organizācija “Open Doors” nākusi klajā ar aktuālāko sarakstu, kurā apkopotas valstis ar lielāko kristiešu vajāšanu līmeni.

šeit būt kristietim ir visgrūtāk

Saskaņā ar pēdējiem datiem katru mēnesi ticības dēļ tiek nogalināti 322 kristieši un 772 kristieši pieredz pret sevi vērstu vardarbību, kā arī katru mēnesi tiek sagrautas 214 baznīcas un kristiešu īpašumi.

Cilvēki no “Open Doors” jau sesto gadu desmitu pēta dažādas pasaules apdzīvotās vietas un nosaka valstis, kurās būt kristietim ir visgrūtāk. Šogad aktuālajā sarakstā iekļautas vienpadsmit valstis ar milzīgu kristiešu vajāšanu līmeni.

Konstatēts, ka jau trīspadsmito gadu pēc kārtas par valsti, kurā būt kristietim ir visgrūtāk tiek uzskatīta Korejas Tautas Demokrātiskā Republika. Par spīti tam, ka valstī par atklātu ticības praktizēšanu draud mūža ieslodzījums darba labošanas iestādēs vai pat nāvessods, Ziemeļkorejā dzīvojot aptuveni 300000 kristīgo ļaužu, kas ir 1% no iedzīvotājiem.

Tikpat bīstami būt par kristieti ir vēl desmit pasaules valstīs, tas ir Somālijā, Irākā, Sīrijā, Afganistānā. Sudānā, Irānā, Pakistānā, Eritrejā, Nigērijā, Maldīvu salās kristiešu klātbūtne nav vēlama.

Saskaņā ar “Open Doors” rīcībā esošiem datiem visstraujākais kristiešu vajāšanas pieaugums esot noticis Āfrikā. Savukārt Tuvo Austrumu reģionā liels skaits kristiešu atstāj savas dzīvesvietas un dodas bēgļu gaitās, jo masveida notiekot uzbrukumi.

Organizācijas “Open Doors” sastādījusi karti ar atzīmētām valstīm, kurās mūsdienās notiek kristiešu vajāšanas:

Valstis, kurās būt kristietim ir visgrūtāk

Birkas: , , , , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Valstis, kurās būt kristietim ir visgrūtāk”

  1. talyc:


    Lai cik paradoksāli tas nebūtu, tad tieši tur, kur Baznīca visvairāk tiek vajāta, tur ir vislabākā augsne kristīgajai ticībai. [Tā pat kā sagrauzta dvēsele (kad miesai visgrūtāki klājas) ir vislabākā augsne evaņģēlija (mierinājuma) sēklai.]

    Bet tur, kur kristietība ir ienesusi savus augļus; kur labu darbu darīšana ir vainagojusies labklājībā, tur katra nākamā paaudze aizvien nīkulīgāka ticībā (tur sēklas daudz, bet vietas izaugsmei maz);(kur pāri palikuši vien tukši stublāji, tur pāri nāk postītāja uguns).

    Tas ir globāls jautājums Jēzus uzdevuma/ misijas – Mt. 28:19-20 ietvaros.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.