325. Vai no draudzes izslēgts loceklis var tikt uzņemts atpakaļ draudzē?


Ticības krīze Amerikā

Amerika aizvien vairāk zaudē kristiešus. Par to liecina plaša aptauja, kurā piedalījušies 54 000 amerikāņu no 48 štatiem. Šī bija jau trešā aptauja, ar mērķi noskaidrot Amerikas iedzīvotāju attieksmi pret reliģiju un ticību.


Iegūtie dati ir brīdinoši – to pilsoņu skaits, kas sevi apzinājās kā kristiešus, ir sarucis par 10%. Nepilnu astoņu gadu laikā pozitīvi atbildējušo skaits nokrities no 86 uz 76%. Ticīgo jūdu skaits attiecīgi sarucis no 1,8 uz 1,2%.

Musulmaņu skaits Amerikā procentuāli nav liels = 0,6%, taču tam ir tendence pieaugt. Bet visvairāk ir palielinājies ateistu skaits – 18 gadu laikā tas ir dubultojies.

Situācijas dramatismu t.s. “Kristīgajā Amerikā” vēl vairāk pastiprina fakts, ka neskatoties uz kristietīgās statistikas lejupeju, evaņģēlisko atmodas kustības draudžu piekritēju skaits tomēr ir būtiski palielinājies. Un tas nozīmē, ka jūsmīgi milzīgais ticīgo pieaugums megadraudzēs tiek panākts nevis atgriežot un izraujot cilvēkus no bojā ejošās pasaules, bet pārvēršot/pievēršot “jaunajai – kvalitatīvi-labākajai” kristietībai jau iepriekš kristītos no citām konfesijām.

Ja zinām, ka ticība nāk no Kristīgas sludināšanas, bet iespēja plašajā Amerikā nonākt draudzē, kur patiesi dzirdēsi tīru evaņģēliju, aizvien iet mazumā, varam secināt, ka tiešām, tiešām tā ir ticības krīze, pie tam ar “sniega-bumbas” vai lavīn-veida raksturu.

Vai Amerikā draud pavisam izzust kristiešu populācija un / vai tradicionālās kristīgās konfesijas Amerikā nonāks “apdraudēto jeb izmirstošo sugu” sarakstā? …Rādīs laiks.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.