120. Pār kuriem nāks Dieva sods?


Pētījums par ticību

Kāpēc cilvēki tic Dievam? Atbildi uz šo jautājumu vēlas atrast Oksfordas (Anglijā) zinātnieki pētījumā, kas ilgs trīs gadus.


Džona Tempeltona fonds šim pētījumam piešķīris 2,85 miljonus eiro. Pie projekta strādās evolūcijas biologi, valodnieki un informātiķi. Kā ziņo Londonas avīze “The Times”, runa nav par Dieva eksistences pierādījumiem, bet gan zinātnieki vēlas noskaidrot, vai ticība Dievam ir iedzimta, vai arī to iegūst.

Biologi noskaidros, vai ticība ir radusies evolūcijas procesā, vai tā ir attīstījusies kā kāda rakstura īpašība, piemēram, sabiedriskums. Zinātnieki arī interesējas par to, vai ticība ir kaut kas dabisks.

Psihologs profesors Džastins Barets salīdzinājis kristiešus ar trīsgadīgiem bērniem. Viņi tic, ka pieaugušie zina visu, taču ar laiku šī pārliecība zūd attiecībā pret cilvēkiem, bet saglabājas, domājot par Dievu.

Barets un viņa kolēģi arī vēlas noskaidrot, vai ticībai ir kāda loma evolūcijā. Reliģijai ir liela nozīme arī sabiedriskajā dzīvē, un tā arvien vairāk kļūst par sabiedrisko diskusiju objektu.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.