Ieskaties

13 komentāri par “Svētā Kristība: Zīmes

 1. ‘Ja nav dzīvā ūdens, tad kristījiet citā ūdenī’ Vai tiešām Latvijā nav dzīvā ūdens ? Upes ir izžuvušas ?

 2. Manā draudzē ūdens kristāmajā traukā ir no krāna SIA “Rīgas ūdens” piegādāts par maksu.
  Iespējams, daudzi kristāmie un kristāmo vecāki būtu šokā par šo faktu.

 3. Roberto – upi vai baseinu var atrast. Pirmos gadsimtos mūki tuksnesī kristīja ar smiltīm, jo nebija ne pilītes ūdens. Vai tagad, pamatojoties uz to, kristīsim uzberot melnzemi uz galvas ? Ir lietas primārās un ir lietas kas novirzās uz otro vietu. Kāpēc visu gāzt kājām gaisā…

 4. Roberto – secīgi:
  1. Kristījiet šādi…dzīvā, tekošā ūdenī…

  2. JA TEV NAV DZĪVĀ,TEKOŠĀ ŪDENS, TAD KRISTIET CITĀ ŪDENĪ…

  3. JA TEV NAV NE VIENA, NE OTRA VEIDA ŪDENS TAD lej uz galvas…

  Ja nav upes, ja uz upēm nav iespējams aiziet vai aizbraukt – tad baptistērtijs. Ja nu galīgi krīze, tad kā izņēmums ļauts liet ūdeni uz galvas. Tāda lūk tā secība… Ja nav – tad nav. Ja ir – tad ir. Latvijā, par laimi ir.

 5. Paldies par šo diskusiju. Neko nezināju par Didahē pirms tam.

  Par kristību nāk prātā divi gadījumi.

  Ģimenē no draudzes piedzima puika kuram ārsti nedeva daudz cerību sagaidīt 1.dzimšanas dienu. Vecāki no dzemdību nama nekavējoties devās uz savu draudzi, lai kristītu savu bērniņu. Kristīja ar to pašu krāna ūdentiņu. Rīga, ziema. Apustuļi to nebija paredzējuši. Briesmīgi būtu, ja tas bērniņš būtu nomiris nekristīts gaidot vasaru. Paldies Dievam, jau trešo gadu dzīvo.

  Otrais gadījums intensīvās terapijas nodaļā. Blakus gultā atveda vīrieti ar infarktu. Medmāsa nojaušot drīzas beigas apjautājās, vai esot kristīts-Nē! Vai vēloties pieņemt Kristu par glābēju un kristīties-Nē! Tikai briesmīgi lamājoties pieprasīja mazināt sāpes. No rīta nolika karoti.

 6. Didahē ir 2.gs. apustuļu priekšrakstu grāmata. Tas nav Dieva Vārds, bet tikai rekomendācijas

 7. Cody – protams ka jebkura kristība Tēva un Dēla un Svētā Gara vārdā ir patiesa kristība. Tur pat nav divdomības. Taču Didahs paredz kārtību. Ja kārtība nav ievērota, kristāmais par to neatbild, vienīgi kristītājam būs jāsniedz atskaiti pa saviem darbiem.

 8. Ja tā medmāsa būtu kristījusi, vai tā būtu tukša darbība?
  Mana māte stāsta, ka biju kristīts 2 gadu vecumā Aknīstes draudzē, slepeni, bija ūdens, bija Tēva, Dēla un Svētā gara vārdā. To viņa atceras labi.
  Manu māsu kristīja kāda sieviete Sibīrijā zemnīcā ar ūdeni, Tēva, Dēla un Svētā gara vārdā. Šī kristība notika, jo nebija domas par izdzīvošanu.
  Ne es, ne mana māsa to neatceras. Mēs tikai pieņemam, ka esam kristīti kā tas pieklājas.

 9. Kristīt var jebkurš kristietis, ja ir dzīvības briesmas. Arī medmāsa. Vismaz pareizticīgā baznīca atzīst tādu kristību.

Atbildēt