191. Ko Bībele māca par Jēzus apbedīšanu?


Skotijas baznīca par ekoloģiju

Līdzbraucēju uzņemšana automašīnās, pārvietošanās ar sabiedrisko transportu, velobraukšana un kājāmiešana – tie ir tikai daži veidi, kā Skotijas baznīcas locekļi mudināti samazināt savu ”oglekļa pēdu” (tā mēra, cik daudz siltumnīcas efektu veicinošo gāzu mēs katrs saražojam ikdienā).

Enerģijas taupīšanas tresta ziņojumā, ko pasūtīja Skotijas baznīca, draudzes mudinātas pārdomāt transporta lietošanas radīto ietekmi uz vidi. Ziņojumā norādīts, ka, nebraucot uz baznīcu ar mašīnu, būtu mazāk sastrēgumu, uzlabotos draudžu locekļu veselība, samazinātos transporta izmaksas un arī kaitējums videi. Ir aprēķināts, ka 27 procenti siltumnīcas efektu izraisošo gāzu Apvienotajā Karalistē rada transports.

Pilotprojektu sekmīgi aizsākusi Gilkomstonas dienvidu baznīca Aberdēnā, kas noskaidrojusi, ka braucieni uz baznīcu gadā rada pāri par 40 tonnām oglekļa dioksīda. Skotijas baznīca apņēmusies gadu no gada ”oglekļa pēdu” samazināt par 5 procentiem.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Skotijas baznīca par ekoloģiju”

  1. moritz:


    tas man saak atgaadinaat pastaastus par spredikjiem par teemu: kartupelju audzeeshanas perspektiivas utt… nu, juus jau pashi zinaat… :DLasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.