130. Kāds nav un nevar būt bauslības mērķis?


Sašutums par “Latvijas Luterāni”

Šīs mēneša sākumā e-pāvesta uzmanību saistīja SIA “Augsburgas institūts” mēnešraksts “Latvijas Luterānis.” e-minence ir regulāri lasījis pēdējo gadu izdevumus, un pat iepazinis arhīvu.

e-pāvests vēlas izteikt pateicību “Latvijas Luterāņa” kolektīvam par ilggadīgo darbību, un uzslavē viņu nerimstošās darba spējas un noturīgo kreativitāti. e-pāvests uzsver, ka viņu interese par kristīgo mācību, kas atspoguļojusies “Latvijas Luterānī,” ir aizdegusi nevienu vien lasītāju. “Tā ir reizē gan trausla, gan lipīga lieta,” norāda e-minence.

e-pāvests smiedamies stāsta, kā kopā ar e-xelenci ir lasījis desmit gadus seno “KLB vs LELB,” kas atspoguļojās “Latvijas Luterānī” un “Svētdienas Rītā.” e-minence paskaidroja, ka “bija jāsmejas un jāraud vienlaicīgi.” Tā cīņa savā ziņā esot atgādinājusi reformācijas laiku.

“Arī mājas lapa ir brīnišķīga bagātību krātuve, neskatoties uz to, ka pēdējos gados tā netiek apdeitota,” priecīgi paskaidroja e-minece. Tā palīdzējusi daudziem cilvēkiem atrast vērtīgus materiālus. Jāatzīmē, ka pirms vairākiem gadiem tur norisinājās karstas diskusijas par baznīcas piederību. “Lai gan tur piedalījās nedaudzi cilvēki, tomēr lasītāju skaits bija ievērojami lielāks. Es zinu vienu cilvēku, kurš to diskusiju iekopēja Wordā – kopā bija veselas 150 lappuses. Tā ir vesela grāmata, turklāt ļoti vērtīga un jēgpilna.” Šī un citas diskusijas ir pieejamas arhīvā. e-pāvests gan piebilda, ka pēdējā gada laikā tur esot sarakstītas arī visādas muļķības, kas netiek dzēstas, bet “nepievērsiet tam uzmanību,” iedrošina e-minece.

“Bet par vienu lietu es jūs nevaru slavēt” nopūšoties saka e-pāvests, runājot par “Latvijas Luterāni.” e-pāvesta sašutumu izraisīja pēdējā mēnešraksta 20.lappusē izkariķētais Romas pāvests Racingers. “Tas bija izdarīts diezgan pavirši, bet ne par to ir runa,” stāsta e-pāvests, “to ir ļoti viegli pārprast. Ir nevis vienkārši jākariķē, bet rūpīgi, pacietīgi un lēnprātīgi pamatojoties Svētajos Rakstos jāpaskaidro, kādēļ Racingers ir pelnījis šādu “godu.”"

Šis gadījums e-pāvestam ir radījis nopietnas pārdomas un bažas. “Ir jādomā nevis par to, KO kāds mēdijs raksta, bet gan par veidu, KĀ tas tiek darīts,” brīdina e-minece.

Birkas:Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

20 atsauces par “Sašutums par “Latvijas Luterāni””

 1. talyc:


  o…jā, (tiešām, tiešām)… ull-lla-lā
  KĀ nevis KO princips būtu jāievēro TĀ

  ar smaidu,
  jūsu
  e-sence

 2. Mulders:


  Nu ko, pieņemamies gudrībā un piemīlībā pie Dieva un cilvēkiem? Tas ir pozitīvi! Bik nesapratu par to, kur to KLB vs LELB diskusiju var dabuut lasiit?

 3. Didzis Meļķis:


  Come on, gaišība! Man LL-ī būtu jāpiedomā, KĀ lietas tiek pasniegtas? Čja korova myčala, da Tvoja by molčala. A “pacietīgs & lēnprātīgs” izvērsums ir attiecīgajā TEXTĀ, kurš šādi tiek ilustrēts. Vai arī Tu tikai bildītes skaties?

 4. wrc:


  Jā, šeit ebaznicā epāvescs viņa gaišību ne tā vien kariķē, kā to varam skatīt ejokos un citur. Tas laikam bija joks, šis raksts, vismaz virsraksts.

 5. Roberto:


  “e-pāvesta sašutums” ir sasniedzis tiešo mērķauditoriju, vai no tā tiks izdarīti kaut kādi secinājumi – rādīs laiks…

  ar cieņu
  Jūsu e-minence

 6. Svilpaste:


  Man personīgi nepatīk karikatūras, kur attēloti konkrēti cilvēki, bet, ja salīdzina ar karikatūrām, kas bijušas baznica.lv vai šeit, tad LL bija ziediņi…

 7. wrc:


  ..tieši tā, Svilpaste. Vārds kā nagla. Kad es to avīzi redzēju, tad nodomāju, vai tad epavesca darbība iesniedzas arī tajā valstībā?!:p

 8. Roberto:


  blame canada!

 9. gviclo:


  Labdien draugi,

  Es bakstijos pa arhīvu, un tā arī neatradu nevienu pāvesta karikatūru. Varbūt nemāku meklēt?!! Ļoti gribētos atrast kādu Roberto veidotu.

  Ar cieņu,
  gviclo

 10. Didzis Meļķis:


  Roberto pats ir pāvesta karikatūra. Neesi ievērojis?

 11. wrc:


  Sveiki draugi,

  es arī pabakstījos pa arhīvu un izdevās sabakstīt kaut dažus spilgtus piemērus. Varbūt daži nav gluži karikatūras, bet kā tās nosaukt? Varbūt jauns žanrs, ko jāsauc kādā citā vārdā, grūti spriest. Nu dažas šīs:
  http://www.ebaznica.lv/?p=72
  http://www.ebaznica.lv/?p=136
  http://www.ebaznica.lv/?p=79

 12. wrc:


  (rakstu otrreiz, jo linkus te neatļauj ielikt, tātad:)

 13. Roberto:


  draugi, stāv rakstīts: * – ievadot atsauci ar linku, tā var parādīties ne uzreiz

 14. wrc:


  ..To mums būs zināt. Un pagaidīt..

  Es kā wrc, pieminu ar žēlu, ka nupat gājis bojā Kolins Makrejs. Kā ebaznīcēns, vai no helikoptera uz debesīm viņš iet, man grūti spriest.

 15. gviclo:


  Labdien,
  Lai nerastos pārpratumi, vēlos paskaidrot, ka reiz kāds cilvēks iesūtīja RKB pāvesta karikatūru publicēšanai. Lai arī ko e-BAZNICA nedomātu par RKB pāvestu, e-BAZNICA šo piedāvājumu noraidīja.

  Turklāt vēlos paskaidrot, ka:

  1. Roberto par interneta baznīcas pāvestu jokodams nosauca mācītājs Irbe, domādams ar to baznīcas vadītāju [kāds viņš arī ir].

  2. wrc, apskatīju pirmos divus linkus. Tās ir bildes no google, kur RKB pāvests nav kariķēts, bet salīdzināts ar kinofilma personāžiem. e-BAZNICA tās pārpublicēja.

  3. Bet pēdējais links ved uz bildi, kas ir reāls foto. Toreiz pāvesta matus pacēla vējš.

  e-BAZNICA un e-ntuziasti nav publicējuši un veidojuši RKB pāvesta karikatūras.

 16. deprofundis:


  gviclo runā kā jurists. man vemt no šitā gribas īstenībā. kas jūs esat par cilvēkiem. lavierētāji

 17. talyc:


  laid vien droši to nelabumu (kas tevī) laukā, mīļo deprofundi
  - – -
  vem vien… pēc tam vajadzētu palikt labāk

 18. Roberto:


  Labvakar, mani e-draugi un kaimiņi!

  e-xelence brīnišķīgi visu izskadroja, atliek vēl piebilst, ka e-bildi: http://www.ebaznica.lv/?p=136 iesūtīja kāds homo duplex [t.i. divkosis]

  savukārt e-pāvests nekad neuztraucas, kad par viņu tiek smiets, kā to izdarīja kāds kreatīvs e-baznīcēns, izveidojot Bolywood tipa filmu, kuru droši varat apskatīt arī Jūs

  dariet kā mēs, dariet ar mums, dariet labāk par mums

  ar cieņu,
  Jūsu e-minence

 19. Agnese:


  Eminenc, nerunāsim te par kristiešiem, bet džentlemeņi savus iebildumus izsaka atklāti, nevis caur puķēm un publiski.

  homo duplex

 20. Agnese:


  tiešām nesaprotu, vai e-baznicai ir par daudz draugu un lasītāju, ka pret vienīgajiem trim var atļauties konsekventi praktizēt agresīvu, izsmējīgu un aizvainojoši aizbildniecisku attieksmi.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.