270. Ko Svētajā Lūgšanā mēs lūdzam visupirms?


Pāvestu Voitilu nosūta uz elli

Kā ziņo e-baznīcēns Kundalini, pretrunīgi vērtētā dāņu satīriķu apvienība “Surrend” atklājusi poļu valodā veidotu interneta vietni, kurā bijušais Polijā dzimušais pāvests Voitila attēlots ellē, kur viņš pavada laiku kopā ar nacistiskās Vācijas propagandas ministru Jozefu Gebelsu un SS šefu Heinrihu Himleru.

“Cienījamie Polijas katoļi, vieta, no kuras jūs uzrunāju, ir ugunīgi karsta. Uzturēšanās sākumposmā uguns epicentrā mani, nedaudz samulsināja apstāklis, ka, būdams uzticams Dieva kalps, galu galā esmu nonācis ellē kopā ar tādām personām kā Gebelss un Himlers,”lasāms interneta vietnē.

“Daudzi uzskata, ka pāvests Viotila ir svētais, taču viņš nedarīja neko saistībā ar Romas katoļu baznīcas [RKB] priesteru pieļauto bērnu seksuālo izmantošanu, tāpēc mēs uzskatām, ka viņš iederas ellē,” telefonintervijā aģentūrai DPA ceturtdien norādīja mākslinieks un apvienības “Surrend” dibinātājs Jans Egesborgs.

Apsūdzības, ka RKB mēģinājusi piesegt priesterus, kas ASV, Īrijā un citās valstīs seksuāli izmantojuši bērnus, izraisījušas veselu tiesu procesu vilni. Egersborgs atzīst, ka sākotnējā poļu reakcija uz viņa veidoto interneta vietni ir vētraina.

“Poļiem tas ir tikpat kontraversāli kā Muhameda karikatūras musulmaņiem,” teica mākslinieks, norādot uz skandālu, ko izraisīja dāņu laikrakstā «Jyllands-Posten» publicētās 12 pravieša karikatūras.

“Satīriskajai mākslai ir brīnumains spēks, un mēs redzam, ka tā gūst milzīgu cilvēku atsaucību,” piebilda Egersborgs.

Apvienība “Surrend” iepriekš atļāvusies pasmieties gan par Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, gan par Irānas līderi Mahmudu Ahmadinedžadu, gan par Baltkrievijas diktatoru Aleksandru Lukašenko, gan par citām pasaulē ietekmīgām personām.

Sīkāk ar grupas darbību var iepazīties tās pastāvīgajā interneta vietnē.

Birkas: , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Pāvestu Voitilu nosūta uz elli”

  1. gviclo:


    “Ej ellē!” un “velns lai parauj!” ir bieži ikdienā sastopami izteicieni. Bet ne mēs kādu varam iecelt debesīs, nedz nomest ellē.

    Visi grēcinieki ir pelnījuši elli, un tur arī nonāk, jo šī sērga jeb iedzimtā vaina patiesi ir grēks, kas arī tagad pazudina un ieved mūžīgajā nāvē tos, kuri neatdzimst caur Kristību un Svēto Garu.

    Cilvēki netiek taisnoti Dieva priekšā ar saviem pašu spēkiem, nopelniem vai darbiem, bet viņi no Dieva žēlastības Kristus dēļ tiek taisnoti ticībā, kad viņi tic, ka ir pieņemti žēlastībā un ka grēki piedoti Kristus dēļ, kas ar savu nāvi ir gandarījis par mūsu grēkiem. Šādu ticību Dievs pieņem kā taisnību savā priekšā (Rom. 3–4.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.