286. Kas ir kārdināšanas?


Par fiksētu Kristus augšāmcelšanās svētku dienu

No jauna aktualizēta ideja par vienotas un fiksētas Kristus augšāmcelšanās svētku dienas noteikšanu visām pasaules kristīgajām baznīcām.

Par fiksētu Kristus augšāmcelšanās svētku dienu


Šoreiz kristietības vissvarīgāko svētku kopējo datumu iniciējusi persona, kas uzdodas par Dieva vietnieku zemes virsū, proti Romas katoļu baznīcas galva.

Jau kopš tiek svinēti Kristus augšāmcelšanās svētki, to datums katru gadu mainās starp 22.martu un 25.aprīli, taču kristiešiem, kuri Gregora kalendāra vietā izmanto joprojām Jūlija kalendāru, Lieldienas galvenokārt ir nedēļu vai pat dažreiz piecas vēlāk.

Tāpēc Horhe Mario Bergoljo uzskata, ka nepieciešamas novērst savādo situāciju, kad diviem kristiešiem sastopoties uz jautājumu “Kad jūsu Kristus piecēlās no mirušajiem?” skan sekojošas atbilde. “Mans Kristus piecēlās šodien, jūsu Kristus – nākamnedēļ.”

Romas pāvests uzskata, ka kristiešiem būtu jārod vienošanās par kopīgu datumu un tam piemērotākā varētu būt aprīļa otrā svētdiena. Viņš papildus akcentēja, ka pilnmēness ar katru gadu ir vēlāk un vēlāk un sešdesmit gadu laikā pastāv risks Kristus augšāmcelšanos svinēt augustā.

Koptu pareizticīgo baznīcas bīskaps Kamals Fahims Avads jau paspējis atzinīgi novērtēt Romas baznīcas galvas ierosinājumu, nodēvēdams šādu ideju par fantastisku.

Birkas: , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.