225. Ko nozīmē, ka Draudze ir kristīga?


Pārdod par velti

“Visi izslāpušie, nāciet pie ūdens, un, kam nav naudas, nāciet, pērciet un ēdiet! Nāciet, pērciet maizi bez maksas, par velti, arī vīnu un pienu!” [Jes.55:1]

Pārdod par velti


Kādā sestdienas vakarā pirms daudziem gadiem Vesterlandes baznīcā notika pasākums.

Pasākuma vadītājs nostājās sanākušo cilvēku priekšā un paceltā rokā turēja monētu, lai ikviens to redzētu. Tad viņš teica: “Kas to vēlas, lai nāk un paņem.” Taču neviens pat neizkustējās no savas vietas. “Vai tiešām neviens to nevēlas?” vadītājs jautāja. Kad joprojām neviens nenāca, viņš sacīja: “Nu labi, tad monēta kritīs atpakaļ manā kabatā.” Tikai tad piecēlās kāds vīrs un to paņēma.

“Vai nav pārsteidzoši? Cilvēkiem ir tik grūti pieņemt, ka mums kaut kas tiek dots par velti,” teica vadītājs. “Mēs nespējam tam noticēt vai arī domājam, ka dāvinātā lieta nekam neder.”

Jā, tam patiešām ir grūti noticēt. Taču vēl lielākā mērā šī patiesība attiecas uz Dieva dāvāto glābšanu, ko varam saņemt “bez maksas, par velti”.

Iespējams, ka tās ir galvenās Svētā Gara rūpes – mācīt cilvēkiem saprast, ka viņi tiek glābti no žēlastības.

Loģika māca, ka nekas šajā pasaulē nenāk par velti, tāpēc pieņemam, ka tā ir arī Dieva priekšā. Daudzi sacīs: es nevaru būt kristietis, jo neesmu gana labs. Citi teiks: es neesmu reliģiozs, – it kā reliģiozitāte būtu kāda ieejas biļete.

Vēl kāds teiks: es dzīvē esmu darījis tik daudz aplamību. Ja vien tu zinātu, kādi grēki ir uz manas sirdsapziņas, tu nerunātu ar mani par kristietību!

Savukārt citi raugās no otras puses un saka: es nekad nedzīvošu tā, kā kristietim pienākas. Nē, tas nav domāts man.

Kāpēc tu netici un nevēlies turēt Dievu pie vārda? Viņš taču tev sniedz glābšanu par velti, bez maksas. Jēzus ir samaksājis visu tavu grēka parādu. Kungs Jēzus būs ar tevi, Svētais Gars tevi vadīs, un Dievs būs tavs Tēvs.

Tā ir dāvana, bet kāpēc cilvēki netic?

Ja neesi vēl ticējis, tici šodien!

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.