203. Ko Bībele māca par Jēzus uzkāpšanu debesīs?


My Radiant U: Ar kuģiem un lidmašīnām

2016.gada Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajā atlasē Supernova 3.vietu finālā izcīnĪja jaunais, talantīgais latviešu popumūzikas duets My Radiant U ar dziesmu We Will Be Stars. Jau pāris gadus My Radiant U ar saviem radiosingliem iekarojis popularitāti klausītāju vidū, taču daudzi viņu klausītāji nezina, ka abi dueta dalībnieki Janis un Ilze ir kristieši. Laikam gan nebūs neviena, kas nav redzējis vai dzirdējis dueta Eirovīzijas dziesmu, tāpēc jūsu uzmanībai piedāvājam vienu no retajām My Radiant U dziesmām latviešu valodā Ar kuģiem un lidmašīnām. Šī dziesma radīta Janim un Ilzei pēc garāka laika Nīderlandē pārceļoties atpakaļ uz dzīvi Latvijā. Piedāvājam dziesmas akustisko versiju.

My Radiant U

Skatoties grupas uzstāšanos Supernovā un citur, pat daudzi kristieši tās solistā un līderī Janī Driksnā pirmajā mirklī nepazina savulaik kristīgajā sabiedrībā tik iecienīto mūziķi Jāni Zābaku. Janis Driksna ir Jāņa skatuves pseidonīms, kas izveidots savienojot novadnieka, mākslinieka Jaņa Rozentāla vārdu ar tēva dzimtas uzvārdu Driksna.

Jānis Zābaks mūziķa gaitas sācis Jelgavā. Pēc studijām Jelgavas mūzikas vidusskolā un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā, Jānis muzicēja kopā ar čellisti Jolantu Kanašķi, bet pēc tam piecus gadus grupā Man-Hu. Kopā ar Man-Hu Jānis uzstājās jauniešu nometnēs, baznīcās un labdarības pasākumos Latvijā, Lietuvā, Nīderlandē, Norvēģijā un pat Indijā. Tika izdoti singli Aba, Tēvs, All Over un Tu un Es. Grupa ierakstīja arī studijas albumu Even When the World Falls, kas diemžēl palika neizdots. Grupa Man-Hu savu darbību beidza 2009.gadā.

Grupa My Radiant U tika izveidota 2011.gada rudenī Amsterdamā, Nīderlandē, kad Jānis iepazinās ar pieredzējušo holandiešu producentu un ierakstu inženieri Rene de Vries, un abi nolēma sadarboties dziesmu ierakstos un producēšanā. 2011.gada nogalē nāca klajā radošās apvienības debijas singls Mysterious Lover, kas vairāku mēnešu garumā bija klausāms Latvijas radiostacijās. Pēcāk grupa pievērsās ierakstu studijas izveidei un radošajam darbam Holandē, bet uz Latvijas skatuvēm atgriezās 2013.gada nogalē ar singlu You Took My Place.

Latvijā My Radiant U sastāvā kopā ar Jani Driksnu un viņa sievu Ilzi muzicējuši Didzis Bordo, Kārlis Indrišonoks, Aivars Konutis, Jānis Ruņģis un Jolanta Kanašķe. Eirovīzijas nacionālās atlases konkursā grupa piedalījās divreiz – 2014.gadā ar dziesmu Going All The Way un 2016.gadā ar dziesmu We Will Be Stars. 2016.gada aprīlī grupa izdeva savu pirmo pilna laika albumu The City of Love.

My Radiant U daiļradi iedvesmo indie, pop, electro un singer-songwriter stilu sintēze, jo šī kombinācija sniedz milzīgu radošu brīvību, ļaujot nopietnas tēmas pasniegt pozitīvas un vieglas atmosfēras mērcē. Tekstam un melodijai grupa piešķir lielu nozīmi, tajā pašā laikā mēģinot muzikālo pavadījumu padarīt vieglu un saprotamu. Jāpiezīmē, ka līdztekus koncertiem savas daiļrades sekulārajiem cienītājiem My Radiant U joprojām piedalās arī kristīgos pasākumos un vada pielūgsmi draudžu dievkalpojumos.

My Radiant U singli:

2011 Mysterious Lover
2013 You Took My Place
2014 Going All The Way
2014 Ar kuģiem un lidmašīnām
2015 Best Friend Forever
2016 We Will Be Stars

My Radiant U albumi:

2016 City of Love

Ar kuģiem un lidmašīnām
es atgriežos pie tevis, mīļā.
Kalnā uguns deg un nav strīds – nāc man līdz.
Un miglā notrīs lapas, nodreb mums sirds – nāc man līdz,
un neliec man vairs vienam ai-ai-aiziet – nāc man līdz.

Kad viss jau būs beidzies,
mēs aizvērsim vārtus un durvis ciet.
Brāl, kur tu steidzies,
neaizej projām, tu paliec viens.
Tu paliec viens, tu paliec viens.
Neaizej projām, tu paliec viens.

Aizved mani uz zemi laimīgo,
kur brīvi karogi plīvo.
Kalnā uguns deg un nav strīds – nāc man līdz.
Tur pazūd koku ēnā dienas vidū čuksti – nāc man līdz,
un neliec man vairs vienam ai-ai-aiziet – nāc man līdz.

Kad viss jau būs beidzies,
mēs aizvērsim vārtus un durvis ciet.
Brāl, kur tu steidzies,
neaizej projām, tu paliec viens.
Kad viss jau būs beidzies,
mēs aizvērsim vārtus un durvis ciet.
Brāl, kur tu steidzies,
neaizej projām, tu paliec viens.
Tu paliec viens, tu paliec viens.
Neaizej projām, tu paliec viens.

Vai tu spēj pacelties pāri
savām skumjām un sāpēm?
Vari doties vēl tālāk,
neaizmirstot, kur sācies tu.
Neaizmirstot, kur sācies tu.
Neaizmirstot, kur sācies tu.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

5 atsauces par “My Radiant U: Ar kuģiem un lidmašīnām”

 1. Roberto:


  O! Nemaz nezināju, ka šie ir kristieši.. bet no kuras draudzes īsti?

 2. Janis Karklins:


  Bija tāda nojausma. Dziesmu saturs interesants.

 3. Cody:


  No Попес druadzes.

 4. moritz:


  Codī – labs :D

 5. gviclo:


  Cody,

  Protams, Pope ir jauks vārds gan krievu , gan angļu valodā.

  Tomēr es to diskusijā minēju tādēļ, ka kādreiz tur kalpoju un satiku sirsnīgus, patiesi ticīgus un luteriskus ļaudis, kas bija sašutuši par notiekošo LELB, lasīja Postillas un citas grāmatas, bija izglītoti ticības jautājumos un spēja paust savu pārliecību. Un viņi bija tāli no pils ielas allošanās. Tādēļ ar vien to minu kā brīnišķīgu piemēru. Un priecātos, ka tur nekad nezinātu par to, kas notiek LELB.

  Ar cieņu,
  gvicloLasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.