Ieskaties

12 komentāri par “Mācība par Jaunavu Mariju [2.daļa]

 1. Jā, bēdīgi ir ar viņiem. Lai arī pareizticīgie nav tik naski kā romieši uz dažādu murdziņu ‘ex cathedra’ pasludināšanu (jo nav jau tik vienota “krēsla”), tas viņu bezpreģela, bezbremžu misticisms ir kaut kas monstrozs. Tādā ziņā, ka tas aprij un iznīcina jebkādu konstruktīvu, sakarīgu sarunu. (Ir mēģināts.) Ja tu nešļūc pa viņu hrizmām ieeļļoto reni, tad tu vienkārši tai visā nepiedalies, bet ar skaidru prātu un vienkāršu, biblisku ticību tāda šļūkšana nav iespējama. Lūk, arī visa oikumēne.
  Var jau saprast džeku izmisumu, ka ir jāizdomā bildes un patriarhu tētiņi, ko bučot, lai tai bardakā būtu kaut jel kāda struktūra un baznīcas “vienība”.

 2. draugs Didzi, romiešu “murdziņu” apskats ar Dievpalīgu sekos drīz

 3. Bet beigās apskatīsim arī biblisko mācību par Kristus māti.

 4. ar pareizticīgajiem īstenībā nav tik vienkārši: tai pat laikā viņu vidū ir daudz ļaužu, kas par šo klanīšanos bildei teiktu: bet es Dievam klanos, protams, ka tikpat labi arī citur varētu klanīties. tur ir šausmīgas atšķirības starp cilvēku izpratnēm.

 5. Tā “Dievam klanīšanās” ir atruna, ko izglītotākie viņu starpā lieto, lai atšūtu uzbāzīgus protestantu interesentus. Neviena ‘nabožnaja staruška’ neko tādu i nedomā. Dievs viņai ir tāls un svešs, no Jēzus (2. Mozus, kurš faktiski ir bargāks par pirmo) viņa raustās, Marija – tā vēl it kā nekas, un tomēr drošāk kādu no savējiem svētajiem nolūgties – taču jau tāds pats krieviņš bijis, kā viņa pati.

 6. Liekot lietā to, kas pie Aristoteļa ir labs un paturams, nākas secināt, ka viena no šīm “pareiz”ticībām tādā gadījumā ir stipri nepareiza. Lai gan šiem jau vairāk tas Platons patīk. :)

 7. Minētais Dionīsijs, kurš raksta Pāvilam, droši vien ir domāts Pseidodionīsijs, kura raksti, atspoguļojot jūtamu neoplatonisma ietekmi, ir attiecināmi uz, ja nekļūdos, 4. vai 5. gs.

 8. Man personīgi romieši liekas daudz pievilcīgāki, jo viņiem kaut ko izdomā un kā dogmu pasludina cilvēks ar akadēmisku teoloģisku izglītību – pāvests, nevis kā pie pravoslāviem, kur kurš katrs starecs meža būdiņā var nez ko izdomāt un pasludināt savam atbalstītāju pulciņam kā dogmu. Lai atceramies vēl joprojām valdošo histēriju par Antikrista skaitli pasēs Krievijā – tā nāca no dažiem starciem un vēl nav rimusies.

 9. ej galiigi… cik ilgi jaapiipee, lai shitaadu uzceptu? afigetj…

 10. Nu ļoti dīvains portāls!! Lasu un brīnos, kā cilvēkiem nav laika iet pie Dieva, lūgt utt., bet sēdēt internetā ur rakstīt ne jau ko skaistu, bet nepārtraukti kašķēties, naidoties. Tā taču nedara kristīgi ļaudis. Vai kāds no jums ir bijis latviešu pareizticīgā baznīcā Rīgā? Vai kāds no jums ir īsti jutis mūsu Dieva Jēzus Kristus lielo spēku???? Un kāpēc jūs nerunājat par to kādu baznīcu Kristus iedibināja? Gudri tak cilvēki esat, ne? Un zinat, kāpēc ir Luterticība:))) Kasaties vien, ne jums tas par svētību. Lai Dievs apžēlojas.
  P.s. Dieva māti jāgodā, citādi nebūtu mums Kristus… Un beidziet ķidāt nevajadzīgas lietas. Mērķis mums ir viens! Padzerties. Man patīk to darīt no māla krūzītes, citam no glāzes, citam ar plaukstām…

 11. paldies salas par e-viedokli, līdzība par krūzīti ir forša, taču gribu vērst uzmanību, ka e-BAZNICA raksta nevis par krūzītēm, bet par to dziru… uzmanieties un pārbaudiet ko dzer ikviens, kā to darīja berojieši [Ap.17:11]

  ar cieņu
  Jūsu e-minence

Atbildēt