299. Ko nozīmē kristība Tēva, Dēla un Svētā Gara vārdā?


Krietnu Luterāņu Brālība

Tieši pirms mēneša tika izveidota Krietnu Luterāņu Brālība, un tagad pienācis īstais brīdis sniegt skaidrojumu plašākai auditorijai.

Krietnu Luterāņu Brālība


Brālība tika izveidota ar mērķi apvienot luteriski domājošus prātus. Tās plānotais darbības virziens būs aktualizēt dažādus garīgus jautājumus pēc to laicīgajiem augļiem.

Nosaukums “Krietnu Luterāņu Brālība” sevī ietver trīs vārdu salikumu, no kuriem: viens ir “Krietns”, nākamais – “Luterānis” un beidzamais “Brālis”.

Pirmais vārds nenozīmē krietnumu pašu par sevi, tātad runa nav par kādu klubiņu, kurā visi ir krietni (vai vismaz par tādiem sevi uzskata). Taču šā vārda lietošana liek mums noprast ka brālība uzskata, ka ne visi ir krietni Luterāņi. Tam mēs droši varam piekrist, jo zinām ka arī baznīcā, starp tiem kas sevi sauc par kristiešiem, ne visi tādi ir, bet vien izliekas par brāļiem Kristū. Vārds Brālība tamdēļ šeit nav tulkojams citādi, kā vien nozīmē KRISTIEŠI, jo uzskatām, ka luterisms nav kāds īpatns kristietības novirziens, bet pati kristietība jeb Kristīgā Baznīca tās būtībā.

Krietnu Luterāņu Brālībā neviens netiek atpazīts pēc viņa ārējās piederības kādai konkrētai Luterāņu draudzei, vai kādai biedrībai, bet saskaņā ar viņa apliecinātās ticības mēru vārdos un darbos (domu kontrole netiek veikta). Brālība ir atvērta un tās darbība ir publiska, taču iekšējās diskusijas notiek slēgtos forumos, lai izvairītos no liekiem pārpratumiem no malas un teatrālas samākslotības savstarpējās sarunās, kā arī centieniem gūt publicitāti, pārlieku demonstrējot savu krietnumu, luterānismu, jeb brālīgumu.

Brālība, līdzīgi kristībai nav nopērkama, nedz par kukuli iegūstama – Tā izriet no Dieva Tēva; Tā pamatojas Jēzū Kristū un arī uzturēta Tā top pateicoties Dieva Svētajam Garam. Brālība nav kā biedrība, proti nekādas brāļu naudas netiek iekasētas.

Par Krietnu Luterāņu Brālības dibināšanas oficiālo datumu tiek uzskatīts 2016.gada 16.marts, kad saskaņā ar Mt.18:19-20 tika izveidota saziņas grupa, izmantojot viedierīču aplikāciju WhatsApp un sastādīti pirmie noteikumi jaunu dalībnieku uzņemšanai. Nedaudz vēlāk tika izveidotas slēgtā diskusiju grupa e-POLEMIKAs ietvaros.

Aicinām ņemt dalību katru krietnu luterāni un lūgsimies. ka nepieviļamies viens otrā.

Jebkurus jautājumus, kuri radušies, rodas vai kādam vēl radīsies, saistībā ar Krietnu Luterāņu Brālību, laipni aicinām uzdot zemāk aysaucēs, kur tos centīsimies atbildēt, jeb paskaidrot. Izņēmums ir jautājumi, kas attiecas uz personālijām un jautājumi uz kuriem jau ir atbildēts šinī rakstā.

Birkas: , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

4 atsauces par “Krietnu Luterāņu Brālība”

 1. Janis Karklins:


  Viss skaidri un saprotami.

 2. talyc:


  PalDies ka neprasi nedz skaidrot, nez konkretizēt uzrādot, “…kuri tad ir Tie viltus brāļi?…” Ja tev ir Bībele un tev tā atklāj, ka ir daudz brāļi kuri iet maldus ceļus, bet tomēr ir brāļi Kristū… tad tu esi pareizā ceļa gājējs

  esi aicināts arī e-POLEMIKā šīs tēmas sakarā

 3. Cody:


  Tezaurs.lv vienu no skaidrojumiem brālībai min apvienību, kurā ietilpst vienas konfesijas ticīgie.

  Vārds Brālība tamdēļ šeit nav tulkojams citādi, kā vien nozīmē KRISTIEŠI, jo uzskatām, ka luterisms nav kāds īpatns kristietības novirziens, bet pati kristietība jeb Kristīgā Baznīca tās būtībā.

  Nesaskatu šajā pretrunas.

  Tomēr mani apbēdina slēgtās grupas, pirmie, nevienam nezināmie noteikumi jaunu dalībnieku uzņemšanai. WhatsApp izmantošana, un Twiterī noplūdusī informācija liecina par savējo klubiņu.

  Man nekas nav skaidrs un saprotams pat pēc šī skaidrojuma. Kas mainīsies, kas ir mainījies pēc 16.marta?

 4. talyc:


  Lūk, cody,

  …Ir kaut kas dziļa niecīguma pilns, kas notiek uz zemes, un proti – ka ir taisnīgi cilvēki, kuriem tā klājas, kā vajadzētu klāties bezdievīgajiem pēc viņu darbiem, un ka dažam bezdievīgam tā klājas, kā vajadzētu klāties taisnajam pēc viņa darbiem. Tad es sacīju: arī tā ir niecība.

  Tādēļ es slavēju prieku, jo cilvēkam nav nekā labāka zem saules, kā vien ēst un dzert un priecāties, un šādā noskaņā lai aizrit visas viņa nemitīgo pūļu pilnās dzīves dienas, ko Dievs viņam dod zem saules. Un arvien, kad es centos izdibināt dziļākās gudrības pamatus un novēroju visu rosību, kas norisinās zemes virsū, es esmu par dievišķās varas izpausmi atzinis, ka cilvēks, ja arī viņš savām acīm neatvēlētu ne mirkli atpūtas ne dienu, ne nakti, tomēr nespēj izdibināt to varu, kas pastāv zem saules, un cilvēks, neraugoties uz visu piepūli, ar kādu viņš cenšas to izdibināt, taču to izdibināt nespēj.

  Un, pat ja gudrais iedomājas sevi to izdibināt spējam, patiesībā viņš izdibināt to tomēr nespēj. (Sal. māc. 8:6+)Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.