274. Ko Svētajā Lūgšanā mēs lūdzamies otrkārt?


Katoļu fanātiķi reklamē zaimojošu lugu

Šī nav pirmā reize, kad Romas katoļu baznīcas pārstāvji ar savu pārlieku lielo kliegšanu netieši piesaista uzmanību nelāgiem mākslas darbiem. Tā arī šoreiz par vienā no Francijas galvaspilsētas ievērojamākajiem teātriem notiekošo izrādi “Golgātas pikniks” jau uzzinājusi pus pasaule.


Argentīniešu režisora Rodrigo Garsijas luga “Golgātas pikniks” tiks izrādīta Parīzē uz Elizejas laukos esošā teātra “Rond Point” skatuves no 8. līdz 17.decembra.

Pāvestiešu organizācija “Institut Civitas” paudusi sašutumu par lugu, kura piebārstīta ar provokatīvām, pret kristietību vērstām sentencēm, bet muzikālo epilogu izpilda kails pianists.

Vienā no monologiem Kristus tiek dēvēts par “asiņaino sātanu”, bet apustuļi – par “12 neveiksminiekiem to miljonu vidū, kas uzklausījuši Kristu”, tāpēc katoļticīgiem ekstrēmisti ir brīdinājuši par piketu pie teātra visā lugas izrādīšanas laikā.

Savukārt Parīzes arhibīskaps aicinājis visus katoļticīgos piedalīties lūgšanās un protestēt pret lugu, kas “ņirgājas par Kristus tēlu”.

Pēc laikraksta “La Croix” rīcībā esošās informācijas Francijā ir pusmiljons fanātisku Romas katoļu.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.