266. Kas ir vislabākā lūgšana?


Katoļu skolas bez škirteņiem

Liekot pamatu jaunam skandālam, Beļģijas katoļu baznīcas arhibīskaps Andrē Žozefs Leonards paziņojis, ka šķirtiem cilvēkiem nebūtu ieteicams strādāt par skolotājiem Romas katoļu mācību iestādēs.

“Būtu labāk, ja tie, kuri pēc šķiršanās apprecējušies vēlreiz, nebūtu reliģijas skolotāji vai skolas vadītāji,” atzīmēja Leonards.

“Tas ir kas nedzirdēts. Likumdošana garantē striktu privātās un publiskās dzīves dalījumu,” paziņoja Katoļu skolu direktoru valdes vadītājs Žans Pjērs Mervejs.

Savukārt kāda Katoļu izglītības sekretariāta amatpersona paziņoja, ka šīs rekomendācijas pielīdzināmas diskriminācijai un arhibīskaps izpelnīsies bērnu vecāku kritiku.

Arī katoļu skolu vecāku federācijas vadītājs norādīja, ka, pieņemot cilvēku darbā katoļu izglītības iestādēs, viņam jāatbilst likumīgajām prasībām, nevis kādiem privātiem kritērijiem.

Romas pāvestam Jozefam Racingeram tuvu stāvošais arhibīskaps ir pretrunīgi vērtēta persona. Pagājušajā gadā viņš tika iesaistīts milzīgā bērnu seksuālas izmantošanas skandālā un izpelnījās asu kritiku par saviem izteikumiem, ka ar AIDS saslimušie ir to pelnījuši.

Leonards arī aicināja būt žēlsirdīgiem pret vecāka gada gājuma priesteriem, kuri apsūdzēti bērnu seksuālā izmantošanā.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.