235. Kāds ceļš jāstaigā Kristus Baznīcai šajā laicīgās zemes dzīves posmā?


Atļauj geju ordināciju

Norvēģijas oficiālās protestantu baznīcas amatpersonu balsojumā piektdien principā dotas tiesības ordinēt gejus, taču konkrēta lēmuma pieņemšana atstāta katras atsevišķās atbildīgās institūcijas ziņā.

Ar šo lēmumu atcelts līdzšinējais aizliegums neatkarīgi no dzimuma ordinēt “aktīvus” homoseksuāļus, ieceļot mācītāja, diakona, vikāra vai kantora amatos. Par lēmumu balsoja 50 no 84 Norvēģijas Augstākās sinodes locekļiem.

Pārējie 34 sinodes locekļi pieprasīja veikt šī jautājuma papildus izpēti.

Tomēr galīgā lēmuma pieņemšana atstāta bīskapu un atbilstošo baznīcas institūciju ziņā. Tādējādi tie, kas nepiekrīt homoseksuāļu ordinēšanai, joprojām var noraidīt kandidātu, kurš dzīvo kopā ar sava dzimuma partneri.

Vairākums no 11 Norvēģijas bīskapiem šajā jautājumā ieņēmuši liberālas pozīcijas. Konservatīvi noskaņotie klēra pārstāvji pirms balsojuma organizēja protesta demonstrāciju un izvērsa parakstu vākšanas kampaņu. Petīciju, kurā noraidīta liberālo bīskapu autoritāte, parakstījuši aptuveni 100 mācītāji.

Daži sinodes locekļi saņēmuši arī draudu vēstules.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

2 atsauces par “Atļauj geju ordināciju”

  1. vasara:


    Vai tad grēki pirms amatā stāšanās nav jānožēlo tāpat kā ik svētdienu ikvienam??

  2. kaspars no baltas:


    Mjā… Kristus ir dzīvības avots., ko diemžēl daudzi jo daudzi ir atmetuši. Kā gan ir iespējams kalpot Patiesības devējam un taipat laika arī grēkam?Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.