Ieskaties

2 komentāri par “Kāda jēga aizlūgt par slimniekiem?

  1. Der tik atcerēties, ka pētījuma (kurš beidzās jau pirms 5 gadiem) vadītājs pats ir kristietis, tāpat arī vairāki līdzautori un sākumā baznīca pret tā norisi izturējās labvēlīgi. Balstoties uz agrākajiem datiem, no pētījuma pirmās daļas, kuri gan ir nepilnīgi, likās, ka rezultāti varētu būs pozitīvi, lūgšanām par labu.

    Viss tika nodēvēts par primitīvu un neatbilstošu tikai tad, kad bija skaidrs, ka lūgšanu pozitīvais efekts nav novērojams. Visu cieņu, protams, tam pašam Krakofam, ka viņš visu kārtīgi noveda līdz galam.

    Leslijs Fransiss, protams, dzied tādu dziesmu kā viņam pienākas, tas viņam ir arī maizes darbs. Tomēr MANTRA II ir un paliek apjomīgākais un korektākais pētījums šajā jomā. Ja pameklē, ir vairāki citi raksti, kuri mēģina tikt galā ar problēmu – cik daudz pētījumi par lūgšanām jāveic, lai varētu to kopējo rezultātu uzskatīt par objektīvu.

    Un kas ir pats dīvainākais, pēc MANTRA II liela mēroga līdzīgi projekti nemaz nav uzsākti, kaut arī dažādām baznīcām naudas ir diezgan. Zinātnieki uzskata MANTRAs rezultātus par pietiekamiem, bet baznīca baidās no vēl viena līdzīga precedenta.

  2. “Ko jūs domājat savās sirdīs? Kas ir vieglāk – vai sacīt: tavi grēki tev piedoti, – vai sacīt: celies un staigā? Bet lai jūs zinātu, ka Cilvēka Dēlam ir vara virs zemes grēkus piedot.” [Lk.5]

Atbildēt