Ieskaties

8 komentāri par “Jaci Velasquez: On My Knees

 1. Viena no labākajām dziedātājām. Man īpaši kādus 10 gadus atpakaļ ļoti patika viņas dziesma God So Loved the World, atceros kā LKR tā bija topa augšā, (vēl tai laikā kad bija tāds tops, tagad jau latviešiem nav kristīgās mūzikas tops…) Katrā ziņā, skaista dziesma.

 2. balss meitenei ir laba
  un iz latviešu folkloras esmu dzirdējis tādus vārdus:
  – – –
  “dziesmu dēļi labi ļaudis
  ienaidiņu neturam,
  dziesmu dziedu kāda bija
  ne tā manis darināta”
  – – –
  nu ja … ja tik vien
  ja tik vien nealotos jautājumā
  ka cilvēks nava labs ne svēts lai arī kā censtos, klanītos vai citādi izdarītos

 3. talyc, vai, Tavuprāt, ticīgi cilvēki dzied tikai tāpēc, lai Dieva priekšā iztaisītos labi un svēti? Vai Tu nepieļauj iespēju, ka dziedāšanai varētu būt arī cita motivācija? Vai Tu nekad nemēdz dziedāt aiz prieka vai aiz bēdām? Vai Tu nekad nemēdz nodziedāt Dievam savu lūgšanu? Vai Tu nekad nemēdz skaļi dziedāt Svēto Rakstu tekstu pats sev priekšā?

 4. nu kā ta, ka ir dziedājis
  skolas korī piemēram (jo visiem bija jādzied)
  un dziedājis solo (lai izpaustu sevi) un dziedājis krogā (jo bijis jautrā prātā);
  un dziedājis Dievu slavējot (dievkalpojuma ietvaros)
  – – –
  bet dziedāt par naudu???
  (lai nopelnītu ar balss ierakstiem)?
  tas jau manuprāt velk uz vokālo maucību :(

 5. Skaidrs. Tātad runa ir nevis par dziedāšanu vispār, bet gan par dziedāšanu, lai nopelnītu naudu. Ja cilvēks pelna naudu, dziedādams par Dievu, tas nav labi, vai pareizi sapratu?

  Man šķiet, ka dziedāšana par naudu, lai nu kā uz to raugāmies, nebūt nav obligāti saistīta ar vēlmi iztaisīties labākam Dieva priekšā.

  Vēl man šķiet, ka dziesmu sacerēšanu un dziedāšanu var uzskatīt par profesiju, un tādā gadījumā nav nekā nosodāma, ka mūziķis ar to pelna sev iztiku. Par iztikas pelnīšanu ar saldenām “dieva dziesmām” mans viedoklis varētu sakrist ar Jūsu e-sences viedokli.

  Vēl man šķiet, ka, kritizējot t.s. “kristīgos mūziķus”, varētu izmantot arī kādus citus argumentus, nevis tikai to, ka viņi mēģina ar “labiem darbiem” tikt debesīs.

 6. taisnību sakot man nav nekas pret kāda vēlmi nopelnīt laicīgo iztiku ar dziedāšanu
  un es nevaru aizliegt kādam citam censties tādā pat modē nopelnīt (ie)tikšanu debesīs
  – – –
  bet ja mani kas kretinē, tad tikai tas, ka kādi(aizvien vairāk) iztaisās tik gudri, ka grib ar vienu un to pašu darbību dabūt abus

 7. talyc, tad nu atkal atgriežamies pie sākuma.
  Vēlme nopelnīt laicīgo iztiku ar dziedāšanu man ir skaidra un šķiet acīmredzama. Tie, kuri tiešām nevēlas pelnīt iztiku ar dziedāšanu, laikam gan atsakās no samaksas par to arī tad, ja kādreiz gadās uzdziedāt, nevis ieraksta kompaktdiskus un tos pārdod.
  Bet vēlme ar “kristīgo dziesmu” dziedāšanu nokļūt debesīs gan man nešķiet tik acīmredzama, kaut arī esmu pārliecināts, ka tāda pastāv. Taču man nav kritēriju, lai noteiktu, kuri cilvēki dzied “kristīgās dziesmas” cerībā ar to izrādīties labāki Dieva priekšā, un kuri dzied citu iemeslu pēc, piemēram, tāpēc, ka viņiem patīk dziedāt un arī naudu tā var nopelnīt.
  Arī es kopā ar savu kori esmu koncertos atskaņojis garīgo mūziku, un koris, tātad arī es, par to saņēmis naudu, bet man nekad nav bijis pat aizdomu, ka tādējādi daru kādu “Dievam tīkamu darbu”. Vienkārši man patīk dziedāt, un daudzi reliģiskām tēmām veltīti skaņdarbi ir ļoti skaisti. Vai Jūs tomēr tur saskatāt slēptu vēlmi nonākt debesīs caur dziesmu?

 8. Ļaudis, man liekas, ka mūzikā vispār ir diezgan aplams dalījums kristīgs/nekristīgs. Mūzika ir vai nu laba vai slikta. Neesmu dzirdējis šo izpildītāju, bet skatoties uz dziesmu vārdiem es savu dārgo laiku neizmantotu klausoties šo ūdens liešanu.

Komentēšana ir liegta.