73. Kad notiek grēks pret piekto bausli?


Īstie pilsoņi

“Tātad jūs tagad vairs neesat svešinieki un piedzīvotāji, bet vienas valsts pilsoņi ar svētajiem un Dieva saime.” [Ef.2:19]

Īstie pilsoņi


Šajā Bībeles pantā minētas trīs cilvēku grupas. Mūsdienās šos vārdus mēs varētu izskaidrot šādi: jūs neesat ne tūristi, ne ieceļotāji, bet šīs zemes pilsoņi.

Mēs zinām, kas ir tūristi. Arī paši kādreiz esam ceļojuši.

Tūristi apceļo mūsu zemi autobusos un mašīnās, dodas kuģu izbraucienos un kāpj kalnos. Tie braukā apkārt un vēro, bet, atgriezušies mājās, stāsta, ko redzējuši. Viņi ir ciemojušies pie mums un iepazinuši mūsu zemi.

Savukārt citi ieceļotāji mūsu zemē ir dzīvojuši vairākus gadus, tomēr joprojām paturējuši savas zemes pilsonību. Lai cik labi viņi būtu piemērojušies mūsu zemes apstākļiem, tomēr viņi nejūtas kā mājās.

Tagad padomāsim par ticīgo kopību, Dieva draudzi. Gadās, ka arī mūsu vidū ierodas “tūristi”. Viņi ielūkojas pie mums, bet tā arī nesarod un nepiemērojas apstākļiem. Viņi uzskata, ka ir iepazinuši ticīgo kopību, lai gan īstenībā zina ļoti maz un daudz ko ir pārpratuši.

Mēs šos cilvēkus laipni aicinām savā vidū un gribam uzņemt pēc iespējas labāk, taču viņi arvien paliek tikai “tūristi”.

Kristīgā draudzē mēdz ierasties arī tā sauktie “iebraucēji”. Varbūt viņi vairākus gadus ir gājuši baznīcā, kaut cik to iepazinuši, tomēr tā arī nav kļuvuši piederīgi pie “vienas valsts pilsoņiem līdz ar svētajiem”. Viņu īstā piederība un mājas vēl joprojām ir cita valstība – šī pasaule.

Un visbeidzot – “īstie pilsoņi”. Lai kļūtu par Dieva valstības pilsoni, cilvēkam ir jāpiedzimst no jauna un Dieva vārda un Svētā Gara spēkā jāiemanto dzīva ticība Jēzum. Kāds sens katehisms māca, ka šī jaunā piedzimšana dod sirdij jaunu gaismu un labprātību.

Kur ir tava piederība? Kur ir tavas īstās mājās? Vai draudzes vidū tu neesi tikai “tūrists”? Vai daudzu gadu gaitā neesi bijis tikai “iebraucējs” bez atgriešanās un jaunpiedzimšanas atjaunotās dzīves?

Ja vēl neesi sekojis Jēzus aicinājumam uz Dieva valstību, dari to tagad.

Birkas: , , , , , , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.