297. Kas veic kristību?


Ieiet debesīs nav joka lieta

“Kāds Viņam jautāja: “Kungs, vai to ir maz, kas tiks izglābti?” Uz to Viņš atbildēja: “Cīnieties ieiet pa šaurajiem vārtiem, jo Es jums saku: daudzi vēlēsies ieiet, bet nevarēs.” “[Lk.13:23-24]

Ieiet debesīs nav joka lieta


Cilvēks, kas pie Jēzus nāca ar šādu jautājumu, nepārprotami vēlējās saņemt atbildi. – Vai maz ir to, kas tiks izglābti? Šis ir viens no grūtākajiem jautājumiem, ar ko teoloģiski angažēti cilvēki nodarbina savu prātu.

Neiedomāsimies, ka Bībele mums dos atbildes uz visiem jautājumiem, kas vien iešaujas prātā. Dieva vārds runā par garīgām lietām, kas attiecas uz mums – mani un tevi personiski. Tāpēc Jēzus prasa pašam jautātājam: kā ir ar tevi pašu? Vai tu pats esi ceļā uz mūžīgo dzīvību?

Jēzu neinteresēja teorētiski teoloģiski jautājumi, kam nav praktiskas un personiskas nozīmes, tāpēc tiešu atbildi Viņš nesniedza. – Kas tiks izglābts un cik būs izglābto, tā ir Dieva darīšana. Bet vai tu tiksi izglābts? Šie vārdi uzrunā tevi personiski. Vai tu pats zini, kādu ceļu staigā un uz kurieni tas ved?

Jēzus saka: “Cīnieties ieiet pa šaurajiem vārtiem.” Glābšana nav nekas tāds, ko var nokārtot pusmiegā vai jokojot. Runa ir par mūžīgo dzīvību vai mūžīgo pazušanu. Izturies pret to nopietni!

Netieši Jēzus tomēr norāda, ka izglābto nebūs daudz. Ieklausieties Viņa vārdos: “Daudzi vēlēsies ieiet, bet nevarēs.”

Daudzi jutīsies droši par savu pestīšanu un mūžīgo dzīvību, taču pievilsies. Viņi sacīs Jēzum: Tu taču mūs pazīsti. Mēs kopā ar Tevi bijām mājās un ielās, ar Tevi turējām mielastu un Tev sekojām! Tu taču mūs pazīsti! Bet Jēzus atbildēs: “Es jūs nekad neesmu pazinis. Ejiet prom no manis, jūs odžu dzimums.”

Šie vārdi attiecas uz cilvēkiem, kas apliecina Jēzu ar savām lūpām, tomēr pēc Viņa prāta nedzīvo. Viņi tic, ka viss būs kārtībā, taču maldina un pieviļ paši sevi.

Mīļais Jēzu, palīdzi, ka es sevi nemaldinu, bet sekoju Tev visā patiesībā!

Birkas: , , , , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.